Втора победа за Карнобат във „В“ група

Тимът на „Карнобат“ за втори път тази есен усети сладкия вкус на победата, след като на свой терен се наложи с убедителното 4:1 срещу „Сливен“, в двубой от 4-ти кръг на Югоизточната „В“ група. Момчетата на младия и амбициозен наставник Иван Божидаров спечелиха с разлика, но за сметка на това не направиха най-силния си мач. И вместо да се наложат още по-категорично, червено-черните сами си създадоха трудности в определени моменти от играта.В 16-та минута Яни Николов откри резултата, като наказа неразбирателство в отбраната на гостите. След него Ивелин Янев удвои преднината на карнобатлии. Юношата на „Нефтохимик“ се разписа със силен удар от около 25 метра в 23-та минута. Гостите от „Сливен“ съумяха да намалят резултата за 2:1 в 36-та минута, когато Стоян Митев вкара при първата по-сериозна опасност пред вратата на Даниел Желев.Късни голове все пак донесоха спокойствие и победа за карнобатлии, а и най-вече за верните фенове, които и този път не пропуснаха възможността да демонстрират обичта и подкрепата си за „Карнобат“, като пуснаха на свечеряване димки.В 71-та минута Трендафил Момчилов с глава вкара за 3:1, а Стойко Колев оформи крайното 4:1 в 88-та мин., намирайки пролука в отбраната на „Сливен“.Срещата протече коректно, като главния съдия Апостол Иванов вдигна само един жълт картон – за Николай Костадинов от „Сливен“.„Доволен съм от резултата, честитя на момчета и най-вече на феновете, но в детайли не съм доволен от мотивацията на нашия отбор. „Сливен“ е прекалено млад отбор и не е мерило за нивото, което ние искаме да демонстрираме и да бъдем фактор в групата. В движение продължаваме да сглобяваме този отбор, трудно ни е, но продължаваме да работим. В този мач отсъстваха Слави Шопов и Пламен Димитров. Имаме силна необходимости и от Георги Калоянов, но той претърпя операция и се изискват още поне около 20 дни до възстановяването му. В преговори сме с футболист, който ще вдигне нивото, ако успеем да финализираме договореностите, които имаме с него. Предстоят ни много тежки и отговорни мачове, за които трябва да бъдем още по-подготвени. Ние трябва да печелим точки не само като домакини. Трябва да затвърдим добрата си игра с победи. Целта ни е да изградим един отбор, който да не се съобразява срещу кого играем. На този етап искаме да стабилизираме отборa. За мен "Карнобат" трябва да е между първите 5 отбора, но тази цел не е поставена от ръководството, а е лично моя.“, думи на старши треньора Иван Божидаров.