Всички резултати и голмайстори в Шампионската лига

Изиграха се и последните пет мача от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Най-близо до участие в групите след първите мачове са Динамо (Загреб) и Шахтьор (Донецк), които постигнаха победи при гостуванията си съответно на албанския Шкендербрю и Рапид (Виена).  Шотландският Селтик победи у дома Малмьо с 3:2 в изключително динамичен мач, но може да съжалява за допуснатия втори гол във вратата си в петата минута на добавеното време, който намали значително шансовете му да се класира напред. В голямото дерби на плейофите Валенсия надви Монако с 3:1 и също е много близо до мечтаното завръщане в Шампионската лига. Швейцарският Базел завърши 2:2 с Макаби Тел Авив, като водеше до последната минута на добавеното време, когато Захави изравни и даде надежди на воденият от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович тим от Израел да продължи.ШАМПИОНСКА ЛИГА, ПЛЕЙОФ, първи мачове: Базел - Макаби (ТА) 2:20:1 - Захави (31)1:1 - Делгадо (39-дузпа)2:1 - Емболо (88)2:2 - Захави (90+6)МИНУТА ПО МИНУТАШкендербю - Динамо (З) 1:21:0 - Шкемби (37)1:1 - Судани (66)1:2 - Пиварич (90+3)МИНУТА ПО МИНУТАВаленсия - Монако 3:11:0 - Морено (41:1 - Пашалич (49)2:1 - Парехо (59)3:1 - Фегули (85)МИНУТА ПО МИНУТАСелтик - Малмьо 3:21:0 - Грифитс (3)2:0 - Битон (10)2:1 - Бергет (52)3:1 - Грифитс (61)3:2 - Бергет (90+5)МИНУТА ПО МИНУТАРапид (В) - Шахтьор (Д) 0:10:1 - Марлос (44)МИНУТА ПО МИНУТА