Всички резултати и голмайстори в Шампионската лига

Изиграха се и последните пет мача от плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Най-близо до участие в групите след първите мачове са Динамо (Загреб) и Шахтьор (Донецк), които постигнаха победи при гостуванията си съответно на албанския Шкендербрю и Рапид (Виена).

Шотландският Селтик победи у дома Малмьо с 3:2 в изключително динамичен мач, но може да съжалява за допуснатия втори гол във вратата си в петата минута на добавеното време, който намали значително шансовете му да се класира напред.

В голямото дерби на плейофите Валенсия надви Монако с 3:1 и също е много близо до мечтаното завръщане в Шампионската лига.

Швейцарският Базел завърши 2:2 с Макаби Тел Авив, като водеше до последната минута на добавеното време, когато Захави изравни и даде надежди на воденият от бившия треньор на Левски Славиша Йоканович тим от Израел да продължи.