Втори бивш треньор на Левски на прага на ШЛ

Втори бивш треньор на Левски след Станимир Стоилов е на прага на групите на Шампионската лига. Воденият от сърбина Славиша Йоканович тим на Макаби Тел Авив постигна изключително удобното 2:2 като гост на редовния участник в престижната надпревара швейцарски Базел и е много близо до чудото.
Българският национал Иван Иванов не взе участие в срещата на стадион "Санкт Якоб Парк", тъй като все още се възстановява от контузия.

Домакините бяха сочени за фаворит в мача, но на терена се получи друга картина. Еран Зехави откри за гостите в 31-ата минута. Домакините успяха да изравнят осем минути по-късно с попадение на Матиас Делгадо от дузпа. Резултатът се задържа до 88-ата минута, когато Бреел Емболо взриви трибуните, след като изведе Базел за първи път напред в резултата. Радостта на домакините обаче беше помрачена отново от Зехави, който вкара в последните секунди на добавените 6 минути.

Базел - Макаби (ТА) 2:2
0:1 - Захави (31)
1:1 - Делгадо (39-дузпа)
2:1 - Емболо (88)
2:2 - Захави (90+6)