Марселиньо измъкна скъпата селекция на шампионите срещу предпоследния (видео)

Отборът на Лудогорец записа минимална победа с 1:0 срещу Локомотив (Пловдив) в среща от 5-ия кръг на "А" група. Марселиньо вкара единствения гол в срещата в 42-ата минута след асистенция на Александър Василев. Едуард Ераносян води шампионите в този мач, въпреки че все още няма постигнато споразумение със старши треньора Бруно Рибейро за разтрогване на контракта му.В състава на разградчани днес титуляри бяха новите попълнения Сисиньо, Натанаел Пимиента, Андрей Препелица и последната скъпа покупка Клаудио Кешеру. Джоди Лукоки и Джонатан Кафу не попаднаха в групата.Домакините се отчетоха с доста пропуски през втората част. Малко преди края пък гол на полузащитника на "черно-белите" Оливие Боне не бе зачетен заради засада.Кешеру, който поведе атаката на Лудогорец само няколко дни след трансфера си, отправи първи удар в мача в 4-ата минута, но Ясин Ел Харуби улови. 20 минути по-късно румънският нападател получи възможност да изпълни пряк свободен удар, но топката срещна стената.В 27-ата минута Козмин Моци увисна след центриране на Крум Стоянов отляво, Мартин Камбуров отправи опасен удар с глава, но Владислав Стоянов показа отличен рефлекс и отрази.В 42-ата минута Кешеру започна атака през центъра, подаде надясно към Александър Василев, чието центриране в наказателното поле бе засечено ефектно от Марселиньо за 1:0. В 59-ата минута Кешеру бе изведен от Вандерсон, но от малък ъгъл не успя да намери очертанията на вратата. Малко след това Велковски изпревари Камбуров и нанесе удар, но кълбото профуча покрай страничната греда.Постепенно шампионите засилиха своя натиск, а удар на Вандерсон с глава в 66-ата минута срещна гредата. В 81-ата минута "смърфовете" успяха да стигнат до попадение, но то не бе зачетено, тъй като Боне бе в положение на засада.Три минути преди края на мача резервата Анисе Абел бе изведен в отлична позиция, преодоля технично Харуби, но на празна врата стреля високо в аут.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТА!КЛАСИРАНЕ