Ето'о и Подолски започнаха с головете в Турция (видео)

Самуел Ето'о и Лукас Подолски стартираха по най-добрия възможен начин кариерите си в Турция. И двамата се разписаха в първия кръг на местното първенство, но по-щастлив със сигурност е камерунецът, който изведе амбициозния новак Анталияспор до драматична победа с 3:2 над Истанбул ББ. Ето'о вкара две от попаденията за Анталияспор, като негов точен шут в 64-ата минута осигури трите точки за тима му. В началото на втората част за домакините пък вкара бившата звезда на Литекс Дока Мадурейра.Единият гол на Ето'о беше истинска наслада за окото. 34-годишният нападател се разходи между цялата защита на съперника и хладнокръвно прати топката в мрежата.Галатасарай навакса пасив от два гола срещу Сивасспор и стигна до 2:2. И тук блесна футболист, добре познат с изявите си от родната "А" група. Бившият халф на Черноморец Аатиф Шаешу даде преднина на домакините в 10-ата минута, а в 55-ата реализира дузпа за 2:0. Малко след това Бурак Йълмаз намали, за да дойде часът на Подолски. Германският национал засече с глава центриране от левия фланг в 81-ата минута и спаси Галатасарай от загуба.В друг мач днес Трабзонспор победи Бурсаспор с 1:0, а вчера Фенербахче спечели с 2:0 срещу Ешкишехирспор в дебюта на Робин ван Перси.Турция, Суперлига - 1-и кръг:СИВАССПОР - ГАЛАТАСАРАЙ 2:21:0 Шаешу (10)2:0 Шаешу (55) д.2:1 Йълмаз (60)2:2 Подолски (81)ТРАБЗОНСПОР - БУРСАСПОР 1:01:0 Зенгин (67)ИСТАНБУЛ ББ - АНТАЛИЯСПОР 2:30:1 Басан (22)1:1 Дока (46)1:2 Ето'о (50)2:2 Чансев (60)2:3 Ето'о (64)