Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Ето'о и Подолски започнаха с головете в Турция (видео)

Самуел Ето'о и Лукас Подолски стартираха по най-добрия възможен начин кариерите си в Турция. И двамата се разписаха в първия кръг на местното първенство, но по-щастлив със сигурност е камерунецът, който изведе амбициозния новак Анталияспор до драматична победа с 3:2 над Истанбул ББ. Ето'о вкара две от попаденията за Анталияспор, като негов точен шут в 64-ата минута осигури трите точки за тима му. В началото на втората част за домакините пък вкара бившата звезда на Литекс Дока Мадурейра.

Единият гол на Ето'о беше истинска наслада за окото. 34-годишният нападател се разходи между цялата защита на съперника и хладнокръвно прати топката в мрежата.

Галатасарай навакса пасив от два гола срещу Сивасспор и стигна до 2:2. И тук блесна футболист, добре познат с изявите си от родната "А" група. Бившият халф на Черноморец Аатиф Шаешу даде преднина на домакините в 10-ата минута, а в 55-ата реализира дузпа за 2:0.

Малко след това Бурак Йълмаз намали, за да дойде часът на Подолски. Германският национал засече с глава центриране от левия фланг в 81-ата минута и спаси Галатасарай от загуба.

В друг мач днес Трабзонспор победи Бурсаспор с 1:0, а вчера Фенербахче спечели с 2:0 срещу Ешкишехирспор в дебюта на Робин ван Перси.