Валери Божинов с четвърти гол в Сърбия (видео)

Българският нападател Валери Божинов отбеляза поредния си гол с екипа на сръбския гранд Партизан. 29-годишният българин се разписа за 1:0 срещу Спартак (Суботица) в двубоя от четвъртия кръг на местното първенство. Това стана още в 8-ата минута, като Валери се разписа от близка дистанция след изпълнение на ъглов удар. След това късметът сякаш обърна гръб на Божинов, който до края на полувремето уцели и греда, а в началото на второто полувреме отново беше близо до гола.Гостите обаче успяха да изравнят от пресилена дузпа след един час игра, като автор на попадението стана резервата Владимир Торбица. Преди това в 56-ата минута Божинов беше заменен. Той сам поиска смяната, тъй като му се "обади" контузията от първия мач със Стяуа от квалификациите на Шампионската лига.Без Божинов в състава си Партизан се вдигна на щурм в търсене на победното попадение, което падна едва в петата минута на добавеното време, когато се разписа 18-годишният Саша Лукич. Второто полувреме изобилстваше с положения пред вратата на гостите, а в 86-ата минута гредата ги спаси от гол.Любопитното е, че Партизан спази традицията да печели трудно срещу Спартак. Предишният двубой между двата тима отново беше решен с гол в послените секунди.Другият българин в състава на столичани Иван Бандаловски остана на резервната скамейка. С успеха Партизан оглави класирането с актив от 9 точки.МИНУТА ПО МИНУТА