Божинов не помогна на Партизан в дербито с Войводина (видео)

Българският нападател Валери Божинов не успя да помогне на своя Партизан в дербито от 5-ия кръг на сръбската Суперлига срещу водения от Златомир Загорчич Войводина в Нови Сад. Той започна мача като титуляр и бе заменен в 66-ата минута, а "гробарите" загубиха срещата с 2:3, като записаха втората си загуба от началото на шампионата. Българският национал успя да отбележи гол в 49-ата минута, който обаче бе отменен от съдията заради засада.

Играчите на Войводина набързо взеха комфортна преднина в резултата. Първо Иванич откри в 7-ата минута, а след това в 14-ата Станисавлевич направи 2:0. Омару върна едно попадение за Партизан в 39-ата минута, но домакините отново дръпнаха с два гола в 61-ата, когато Ожегович бе точен за 3:1. Отново Омару върна интригата в 67-ата минута за 3:2, но в 71-ата минута Брашанац бе изгонен от игра и гостите останаха с 10 души на терена, като вече нямаха сили да търсят обрат. Войводина също завърши мача с 10 играчи, но това стана едва в 4-ата минута на продължението, когато и Джурич видя червения картон.

Така Войводина се изкачи до 3-ото място в класирането с актив от 10 точки, като изпревари днешния си съперник, който вече е 4-ти с 9 спечелени точки.

В същото време пък сръбската федерация взе решение да отложи неделните срещи на двата тима, за да им даде възможност да се подготвят за своите мачове съответно в Шампионската лига и Лига Европа. Партизан гостува на БАТЕ (Борисов) във вторник, а Войводина играе с Виктория (Пилзен) в четвъртък.