Базел не даде шанс на Лех, Малмьо нокаутира Залцбург (видео)

Базел безпроблемно се класира за последния кръг преди групите на Шампионската лига. Швейцарският тим победи с 1:0 в реванша Лех (Познан) и с общ резултат 4:1 продължава напред. Единственото попадение в мача отбеляза исландецът Бяркир Бярнасон в добавеното време. Така отборът на Иван Иванов вече чака съперника си за плейофния кръг, който ще бъде изтеглен в петък.Далеч повече интрига имаше в сблъсъка между Малмьо и Ред Бул Залцбург. Австрийците бяха спечели първата среща с 2:0, но претърпяха разгромна загуба с 0:3 в Швеция и отпаднаха от турнира. Никола Джурдич даде аванс на Малмьо в 7-ата минута, а след още толкова ветеранът Маркус Розенберг покачи на 2:0. Третият и решителен гол за скандинавците бе дело на Владимир Родич в 42-ата минута.БАЗЕЛ - ЛЕХ ПОЗНАН 1:01:0 Бярнасон (90)МИНУТА ПО МИНУТА!* Базел се класира за плейофите с общ резултат 4:1МАЛМЬО - РЕД БУЛ ЗАЛЦБУРГ 3:0 1:0 Джурдич (7)2:0 Розенберг (14)3:0 Родич (42)МИНУТА ПО МИНУTА!* Малмьо се класира с общ резултат 3:2