Федерер оцеля в трилър с два тайбрека (видео)

Седемкратният шампион Роджър Федерер записа драматична победа в първия кръг на турнира на трева в Хале (Германия). Световният №2 и водач в схемата надделя над германеца Филип Колшрайбер със 7:6 (8), 3:6, 7:6 (5). Швейцарецът взе първия сет след оспорван тайбрек, спасявайки 2 сетбола. Германецът спечели втория сет с един пробив, но в решаващата трета част седемкратният шампион на "Уимбълдън" имаше 2 поредни мачбола. Те дойдоха в десетия гейм при 5:4 за Федерер и 15:40 в подаването на Колшрайбер. Швейцарецът си извоюва двата мачбола с великолепен ретур от бекхенд, който "матира" германеца. След това обаче Колшрайбер спечели 4 поредни точки и изравни за 5:5, като при първия мачбол два поредни удара на германеца срещнаха линиите, а при 30:40 представителят на домакините вкара отличен сервис, който Федерер не съумя да върне. В тайбрека на решаващия трети сет германецът имаше аванс от 4:2, а след това и от 5:3 точки. 33-годишният швейцарец обаче спечели следващите 4 точки и измъкна победата. При 6:5 Федерер имаше трети мачбол, Колшраейбер рискува ретура си на втория сервис и заби топката в мрежата, слагайки край на мача.За Федерер това бе 9-а победа от 9 мача срещу Колшрайбер, като тя бе постигната след 2 часа и 11 минути игра. Във втория кръг ветеранът ще играе с победителя от срещата Ернестс Гулбис (Латвия) - Серхий Стаховски (Украйна). Тук трябва да припомним, че именно Стаховски бе тенисистът, който сензационно победи Федерер още във втория кръг на "Уимбълдън" през 2013 година.