Бакари нокаутира Славия в луд мач (видео)

Отборът на Черно море постигна изключително важен успех с 3:2 над Славия в мач от 30-ия кръг на "А" група. В герой за "моряците" се превърна Бакари, който се разписа на два пъти във вратата на Марио Кирев. Домакините поведоха с гол на централния бранител Траян Траянов. В 15-ата минута Ивайло Димитров асистира на Борислав Балджийски, който с гърди направи резултата 1:1. В 37-ата минута Димитър Пиргов вкара втори гол във вратата на Черно море, но десет минути след подновяването на играта резервата Бакари взе нещата в свои ръце и с хубав удар с левия крак направи 2:2. В 82-ата испанецът оформи крайното 3:2 след подаване на Тодор Паланков.Още в 7-ата минута играчите на Никола Спасов поведоха в резултата след попадение на Траян Траянов, който се възползва от центриране от корнер на Георги Илиев. Това е неговият първи гол за сезона. Малко след попадението "белите" направиха добра атака. Омар Абуд подаде в наказателното поле към Балджийски, но той не съумя да овладее топката. Секунди след тази ситуация Славия изравни резултата. Те организираха перфектна контра - Ивайло Димитров бе изведен на чиста позиция в наказателното поле и центрира към Борислав Балджийски, който с гърди чукна топката в мрежата на Георги Китанов.В 23-ата минута Борислав Балджийски намери прекрасно Ивайло Димитров, който стреля, но младежкият национал на България опази вратата си. В 37-ата минута защитникът Димитър Пиргов засече с глава остро центриране от пряк свободен удар на Балджийски и направи резултата 2:1.Малко преди края на първата част талантът на "белите" Георги Йомов направи страхотен пробив през центъра на терена и стреля, но Китанов се справи със ситуацията.Още на почивката Никола Спасов направи цели две промени в състава си. На мястото на Педро Еуженио се появи опитният Тодор Паланков, а Бакари замени халфа Бекир Расим. В 57-ата минута резервата Бакари се възползва от перфектен пас на Матиас Курьор и с удар с левия крак матира Марио Кирев. Малко след гола, капитанът на Черно море Михаил Венков направи груба грешка в защита и подаде към Ивайло Димитров, който излезе очи в очи с Китанов, но голмайсторът на тима пропусна да накаже домакините.В 67-ата минута Димитър Пиргов бе близо до втория си гол в срещата, но шутът му разтресе горната греда. Резервите на "моряците" донесоха пълния обрат в срещата. След страхотно центриране на Тодор Паланков - Бакари вкара майсторски своя втори гол в мача и оформи крайния резултат на срещата.След този двубой играчите на Никола Спасов се намират на 5-о място с актив от 32 точки, а "белите" са 4-и със 7 повече от "моряците". В следващия кръг Черно море гостува на Левски, а Славия излиза в битката за Европа с Берое в Стара Загора.Балансът в този сблъсък е следният: В "А" група: 102 мача, 34 победи за Черно море, 27 равенства, 41 победи за Славия, голова разлика 131-101 за Славия.Черно море като домакин: 51 мача, 24 победи за Черно море, 14 равенства, 13 победи за Славия, голова разлика 52-39 за Черно море. ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 3:21:0 Траян Траянов 7'1:1 Борислав Балджийски 15'1:2 Димитър Пиргов 37'2:2 Бакари 56'3:2 Бакари 82'Стартови състави:ЧЕРНО МОРЕ: Георги Китанов, Педро Еуженио (46' Тодор Паланков), Траян Траянов, Пламен Николов, Михаил Венков, Марк Клок, Бекир Расим (46' Бакари), Даниел Георгиев, Георги Илиев, Симеон Райков (85' Владислав Романов), Матиас КурьорРезерви: Александър Чанович, Мартин Костадинов, Мамату Кулибали, Тодор Паланков, Владислав Романов, Бакари, Андреас ВасевСЛАВИЯ: Марио Кирев, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Омар Абуд, Янис Карабельов, Емил Мартинов, Емил Стоев (83' Диего Фераресо), Борислав Балджийски, Георги Йомов (76' Калоян Кръстев), Ивайло ДимитровРезерви: Антонис Стергиакис, Никита Сергеев, Владимир Семерджиев, Калоян Кръстев, Китан Василев, Мартин Станкев, Диего ФераресоМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ МАРТИН СТОИЧКОВ