12 медала за Спортните таланти на "Еврофутбол"

Общо 12 медала завоюваха Спортните таланти на "Еврофутбол" от състезания в последните четири дни в Европа и България. С пет медала се завърнаха Боряна Калейн и Мадлен Радуканова от турнира по художествена гимнастика в Лисабон, който съпътства надпреварата от Световната купа в португалската столица. Успехът дойде първо в четвъртък, когато Мадлен Радуканова спечели бронза в многобоя в надпреварата при жените, а Боряна Калейн зае четвърта позиция. Прекрасните композиции и отличното изиграване на момичетата им позволи да участват и във финалите на отделните уреди. В събота Боряна направи истински фурор, след като завоюва три сребърни медала (на обръч, бухалки и лента) и един бронзов - на топка, а Мади се нареди три пъти на четвърто място - на обръч, на топка и на лента.Успехите на Спортните таланти не свършват до тук. Бронзов медал на скок дължина спечели параолимпиецът ни Михаил Христов от Гран При на Дубай по лека атлетика. Резултатът на Мишо е 6.44 метра.12-годишният Любомир Калчев, Спортен талант на "Еврофутбол" за първи път, се класира на пето място в генералното класиране при момчетата в група "D" на европейските финали по шорттрек за юноши в Будапеща. Най-големият му успех бе в събота, когато грабна сребърния медал на 500 метра. В другите две дисциплини – на 1000 метра и на 777 метра Любчо финишира на 6-о място.С пет медала може да се похвали и друг Спортен талант – Грета Банишка, от Държавния лично-отборен турнир и първенство на отделните уреди за Купи "Република България", който се проведе петък и събота в Пловдив. Грети спечели среброто в многобоя при жените с резултат от 48.899 точки. Към това отличие тя добави и злато на прескок, сребро на успоредка и бронз на земя. Грети, заедно със съотборничките си от ЦСКА, грабнаха второто място в отборната надпревара във възрастта.  Теодор Георгиев не успя да грабне медал от турнира по таекуондо в Белгия от категория G1, но той участва със счупен нос. Въпреки това, Теди, който бе поставен под №1 в схемата, спечели първата си среща срещу труден съперник от Испания, а във втората секунди го разделиха от по-нататъшно участие в следващия му мач срещу руснак.Медийни партньори на програмата "Спортни таланти" са: сайтовете sportal.bg, dir.bg, gong.bg, viasport.bg, bgathletic.com, ngobg.info, actualno.com, sportlive.bg, winner.bg, вестниците „Еврофутбол“ и „Марица“, агенция КРОС, телевизиите ТВ7, News7 и Канал 3, както и радиата Дарик и БНР.Програма "Спортни таланти" е част от мащабния социален проект на "Еврофутбол" – "Печелиш и помагаш", който стартира през 2007 г. До момента чрез него са реализирани 20 кампании, насочени към различни проблемни сфери от нашия живот.