Делбонис изхвърли Анди Мъри в Индиан Уелс

Поставеният под номер 2 в схемата Анди Мъри отпадна от турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Индиан Уелс (САЩ) с награден фонд 7 милиона долара. Шотландецът загуби изненадващо с 4:6, 6:4, 6:7 (3) срещу Федерико Делбонис в двубой от третия кръг. Това беше най-голямата победа в кариерата на аржентинеца, който победи Роджър Федерер на полуфиналите на турнира в Хамбург преди три сезона.Мъри поведе с 4:1 в третия решителен сет, но допусна изравняване до 4:4. Делбинис постигна нов пробив за 6:5, но след това загуби гейма, в който беше на начален удар. Британският тенисист поведе с 3:2 в тайбрека, но 25-годишният аржентинец спечели следващите пет точки, завършвайки тежкия мач за 166 минути.Анди Мъри участва за първи път на турнир, след като стана баща на дъщеря през февруари. Най-доброто класиране на шотландеца на престижния турнир в щата Калифорния е финал през 2009 година, а след това достигна до четвъртфиналите пет пъти.Следващият съперник на Федерико Делбонис е Гаел Монфис, поставен под номер 13. Французинът победи лесно с 6:1, 6:3 срещу Алберт Рамос (Испания).Номер 3 в основната схема Стан Вавринка преодоля третия кръг в Индиан Уелс, след като победи трудно руснака Андре Кузнецов с 6:4, 7:5 (5). Следващият противник на швейцареца е Давид Гофен (Белгия), който надигра с 4:6, 6:3, 6:2 срещу аржентинеца Гуидо Пея.Шестият поставен Томаш Бердих спечели с 6:1, 7:6 (3) срещу Борна Чорич (Хърватия) и в предстоящия кръг ще се изправи срещу Милош Раонич. Представителят на Канада отстрани Бърнърд Томич (Австралия), който се отказа от участие във втория сет при резултат 3:0 в полза на Раонич. Първата част завърши с успех с 6:2 в полза на канадеца.Номер 8 в схемата Ришар Гаске (Франция) победи след обрат с 2:6, 6:2, 6:1 срещу Александър Дългополов (Украйна).