Шест гола в Хихон

Отборът на Еспаньол надви с 4:2 Спортинг Хихон в среща от 26-ия кръг на Ла Лига, играна на "Ел Молинон". Астурианци реализираха чрез Карлос Кастро (19 и 62), а Бурги (40), Жерард Морено (48 и 58) и Луис Ернандес (80 - автогол) бяха точни за гостите от "Корнейя-Ел Прат".В 19-ата минута Карлос Кастро откри резултата след страхотна комбинация. Пау Лопес докосна топката, но Кастро беше наблизо и отбеляза. В 23-ата Марко Асенсио удари греда след изпълнение от пряк свободен. В 40-ата Бурги изравни след хубав рейд, който завърши с класно преодоляване на Иван Куеяр. В 48-ата Жерард Морено направи пълен обрат след пробив на Хави Лопес. В 58-ата Морено вкара нов гол за 1:3. Четири минути по-късно Кастро намали изоставането на домакините. Джони центрира на главата на Кастро - 2:3. В 64-ата Антонио Санабрия се размина с гола след страхотна проява на Пау. Тони Санабрия и Рашид удариха греди за Спортинг съответно в 70-ата и 74-ата минути. След многобройните пропуски пред вратата на каталунците падна гол в мрежата на хихонци. В 80-ата минута Луис Ернандес си мушна автогол след остро подаване на Асенсио. В 82-ата Начо Касес беше изгонен след грубо влизане в краката на Асенсио.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимка: "Марка"