Тийм срещу Томич на финала в Акапулко

Австриецът Доминик Тийм и австралиецът Бърнард Томич ще играят за титлата на турнира по тенис за мъже в Акапулко, който е с награден фонд в размер на 1.551 милиона щатски долара. Поставеният под номер 4 Тийм, който отстрани Григор Димитров на четвъртфинал, се наложи с 6:2, 6:2 над американеца Сам Куери, докато Томич победи с 1:6, 6:4, 6:3 украинеца Александър Долгополов в ранния полуфинален мач. Тийм победи Куери без затруднения, след като не позволи на съперника си да стигне дори до едно разиграване за пробив, а мачът завърши в рамките на 58 минути. Това направи предходния мач далеч по-интересен, след като Томич влезе в него без победа над украинския си съперник от 2012 година насам. "Много тенисисти не обичат никак да играят срещу Алекс. Рафа и Новак също са на мнението, че той е много корав съперник, а за да го победиш, то ти не трябва да допускаш грешки. Алекс беше прекалено силен за мен в първия сет и именно тогава разбрах, че трябва да се приспособя към неговия стил и да се възползвам от всяка една възможност за точка", каза след срещата австралиецът.Томич загуби цели три пъти подаването си в първия сет, но все пак стигна до четвъртата си победа над Долгополов в десет срещи помежду им след час и 46 минути игра. Австралиецът ще играе за пети път на финал в тура и за първи път от миналата година насам, когато спечели турнира в Богота. Той е с баланс 3:1 победи срещу загуби в битките за титли.