Вавринка не издържа срещу Беноа Пер в Марсилия

Водачът в основната схема Станислас Вавринка (Швейцария) отпадна на четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове във френския град Марсилия с награден фонд 596 790 долара. Вавринка загуби от осмия поставен Беноа Пер (Франция) с 4:6, 6:1, 5:7 за 1:52 час. Пер наниза 12 аса срещу шампиона от Откритото първенство на Австралия през 2014 година и на полуфиналите ще срещне номер 4 Марин Чилич (Хърватия). Чилич отстрани Андрей Кузнецов (Русия) с 6:3, 6:4 за 66 минути. "Беше много емоционално в края на мача. Вече имам победа над Чилич. Ако сервирам добре мога да продължа на финала", каза Пер след мача. Номер 2 в схемата Томаш Бердих също се класира за полуфиналите след успех над Давид Гофен (Белгия) с 6;3, 6:4. Бердих ще срещне в спор за място на финала Ник Кирьос (Австралия), който отстрани третия поставен Ришар Гаске (Франция) с 6:0, 6:4 за 59 минути. 20-годишният Кириос наниза 17 аса и направи четири пробива в мача.