Невяна Владинова спечели първото официално контролно състезание на националния отбор

Невяна Владинова спечели първото официално контролно състезание на националния отбор по художествена гимнастика индивидуално жени. Шест гимнастички представиха своите съчетания в зала "Раковски". Владинова има три нови композиции, без тази на бухалки, и събра сбор от 66.700 точки.Втора е Сара Стайкова с 65.300 точки, а трета - Катрин Тасева с 64.200 точки. В класирането следват Ерика Зафирова с 64.100 точки, Мадлен Радуканова с 61.750 точки и Боряна Калейн с 60.550 точки. Националният ансамбъл за жени също показа двете си композиции. В контролното участва и Карла Диас Арнал от Мексико, която е на подготовка в София.  На проверката присъстваха президентът на БФХГ Илиана Раева, трикратните световни шампионки Мария Гигова и Мария Петрова, Нешка Робева и други треньорки, съдии и деятели. След контролното старши треньорът на националния отбор индивидуално жени Ефросина Ангелова проведе разговор със състезателките. Невяна Владинова ще участва на първия за годината турнир от сериите Гран При в руската столица Москва от 19 до 21 февруари. В съпътстващия международен турнир за жени ще стартира Ерика Зафирова. При девойките България ще бъде представена от Йоана Николова, Полина Иванова и Галатея Герова.  ФОТОГАЛЕРИЯ от контролното на националния отбор ТУК!!!Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ/Sportal.bg