Диего Коща пак мина път на Арсенал за удоволствие на Лестър (видео)

Челси спря Арсенал към първото място във временното класиране на Премиър лийг, след като спечели с 1:0 лондонското дерби, играно на "Емиратс". Нападателят на шампионите Диего Коща отново бе черната котка за селекцията на Арсен Венгер, след като първо изработи червен картон на Пер Мертезакер в 18-ата минута, а пет минути след това вкара и победния гол. Така Челси записа дубъл над Арсенал през този сезон, а "топчиите" отстъпиха върха на Лестър, който има три точки аванс.Двамата мениджъри бяха направили по една промяна в своите стартови състави. За Арсенал корекцията бе доста значима, тъй като един от ключовите играчи на "топчиите" - Месут Йозил, се завърна и започна днес за сметка на Алекс Окслейд-Чембърлейн. Оскар пък стартира за сметка на Педро Родригес в селекцията на Гуус Хидинк.Първата по-добра възможност създадоха гостите в 14-ата минута, когато Вилиан се оказа в добра позиция на далечната греда, но не успя да нанесе силен удар отблизо и прати топката в ръцете на Чех. Три минути по-късно се случи ключовият момент в този двубой. Коща получи добро извеждащо подаване, а Мартезакер, който бе последен в отбраната на Арсенал, се забави, след което се опита да изчисти с шпагат, но не успя да играе с топката. Нападателят падна, а главният рефер Марк Клатънбърг показа директен червен картон на германеца. Домакините настояваха, че контакт между двамата няма. В крайна сметка Арсенал остана с човек по-малко, а Арсен Венгер реши да извади Оливие Жиру, за да включи в игра Габриел Паулища на мястото на изгонения Мертезакер. Отбраната на "артилеристите" още се построяваше в новата си конфигурация, когато Челси излезе напред в резултата. Иванович центрира отдясно към Коща, който засече на близката греда, изпреварвайки Паулища и Косиелни.В 42-ата минута Челси бе близо до втори гол, след като Иванович засече с глава центриране от корнер, но Монреал изчисти от голлинията. В добавеното време на първата част пък Фламини пропусна страхотна възможност да изравни. Французинът бе изпуснат в наказателното поле и опита акробатично да засече центриране отляво, но ударът му бе много неточен.В 63-ата минута Йозил центрира в наказателното поле от фаул, получи се страхотно разбъркване, но никой от играчите в червено не успя да нанесе решаващ изстрел, с който да изравни резултата. Пет минути преди края се стигна до идентична ситуация в полето на Куртоа, но отново отбраната на Челси успя да се справи.Арсенал опита да наложи натиск в заключителните минути, но това не даде резултат. Така "артилеристите" допуснаха петата си шампионатна загуба през този сезон, като две от тези поражения са срещу Челси. Това бе и трети пореден мач без победа за селекцията на Арсен Венгер. Арсенал е на трето място във временното класиране с три точки зад лидера Лестър и идентичен актив, но по-лоша голова разлика от Манчестър Сити. Челси е на 13-а позиция с 28 т.СТАТИСТИКА ТУК!РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!КЛАСИРАНЕ ТУК!