Милан на два пъти повеждаше, но се размина с победата (видео)

Емполи и Милан завършиха 2:2 в много напрегнат и интересен двубой от 21-ия кръг на Серия "А". "Росонерите" на два пъти повеждаха, но не успяха да си тръгнат с трите точки от "Карло Кастелани" и сами опровергаха старши треньора си Синиша Михайлович, който в навечерието на мача обяви, че отборът все още има шансове за титлата. Емполи още веднъж показа, че е сред най-стабилните тимове в шампионата и заслужено се намира в горната половина на класирането. Футболистите на Марко Джампаоло доминираха след почивката и се пребориха за равенството, което ги нарежда на осма позиция преди останалите мачове от кръга.Рикардо Сапонара се възстанови от настинка и излезе срещу бившия си тим, но Леандро Паредес не игра за Емполи заради наказание. Милан пристигна със самочувствие след важната победа над Фиорентина, а и статистиката беше на страната на "червено-черните", които никога не бяха губили като гост на този съперник.Милан поведе още в 8-ата минута, когато при спорно положение за засада Карлос Бака се отскубна сам срещу Лукаш Скорупски и с безмилостен удар опъна мрежата. Последваха опасни удари на Джакомо Бонавентура и Пьотър Желински, а попадение на Масимо Макароне беше отменено заради вдигнат флаг за засада. Емполи все пак изравни в 32-ата минута след красива комбинация между Сапонара и Желински, който прати топката под плонжа на Джанлуиджи Донарума.На полувремето Михайлович смени получилия травма Алекс с Кристиан Сапата. "Росонерите" отново нанесоха ранен удар, този път благодарение на щастлив рикошет. Лоренцо Тонели изчисти с всичка сила топката, но уцели Мбайе Нианг. Кълбото се озова в краката на Бонавентура и той технично се разписа за 2:1. Домакините за втори път се върнаха в мача в 61-ата минута. Тогава Донарума изби силен шут на Мануел Пучарели, но при добавката на Макароне нямаше какво да стори.В последните минути в игра за Милан се появи и Марио Балотели, който не се отличи с нищо, освен с жълт картон и постоянни ръкомахания към съотборници и съдии. Кевин-Принс Боатенг също се появи в игра, но твърде късно, за да помогне на гостите да изтръгнат победата.Равенството остави миланския гранд на 6-о място в класирането, на две точки от петия Рома, който утре гостува на Ювентус в Торино.МИНУТА ПО МИНУТАСТАТИСТИКА ОТ МАЧАКЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА