Радост за Милан след първа победа над водещ отбор (видео)

Милан постигна изключително ценна победа над Фиорентина в среща от 20-ия кръг на Серия "А" на своя "Джузепе Меаца". Домакините се наложиха с 2:0, като това бе първи успех за 2016 година и първа победа като домакин над Фиорентина от 2010 година насам. Това също така бе първа победа над някой от водещите отбори в Италия през този сезон, като в досегашните дербита миланистите нямаха дори отбелязан гол. "Росонерите" поведоха рано още в 4-ата минута чрез Карлос Бака, но след това предимно се отбраняваха и все пак успяха да удържат крехката си преднина до 88-ата минута, когато Кевин-Принс Боатенг окончателно реши всичко в мача с първия си гол откакто отново облече екипа на Милан. Успехът бе важен и за наставника Синиша Михайлович, чийто стол сериозно се клати, но сега със сигурност ще се задържи на поста още известно време.

Първото полувреме започна повече от добре за Милан. Още в 4-ата минута Карлос Бака бе изведен на скорост на фланга, той финтира прекия си пазач и навлезе в наказателното поле, след което с прецизен удар в далечния ъгъл откри резултата.

След това обаче и двата тима имаха доста проблеми в организирането на атаките си, като никой от тях не успя да отправи точен удар до края на частта.

Все пак Фиорентина опита някакъв натиск и в 11-ата минута Федерико Бернардески имаше прекрасен шанс, след като бе намерен на чиста позиция в наказателното поле, но се засуети и ударът му бе блокиран от защитник. В края на полувремето гостите видимо изнесоха играта в полето на съперника, но липсваше точния извеждащ пас. В 45-ата минута пък Никола Калинич си изпроси глупав жълт картон, като опита да играе с ръка при едни центриране от фаул.

"Виолетовите" продължиха много активно и в началото на второто полувреме, като с всяка минута изглеждаха все по-опасни. В 50-ата минута Ненад Томович стреля с глава след центриране от фаул, но в ръцете на вратаря. След това в 56-ата минута Никола Калинич бе изведен на скорост, но стреля доста неточно. Още в следващата атака хърватинът имаше нов шанс, този път с глава, но отново не намери очертанията на вратата.

В 60-ата минута пък Милан имаше прекрасна възможност да стигне до втори гол, като Лука Антонели бе оставен непокрит пред вратарското поле, но ударът на защитника бе толкова слаб, че въобще не затрудни Чиприан Тетерушану. В 64-ата минута пък опит за центриране на Мбайе Нианг се отби от гредата.

Фиорентина обаче продължи да търси изравняването и в 68-ата минута Борха Валеро опита нов удар, който отново не порази целта. Милан пък отговори с хубав пробив на Кейсуке Хонда в 75-ата и изстрел над вратата. В 84-ата минута пък Факундо Ронкаля стреля от дистанция, но за пореден път покрай вратата. В 88-ата минута обаче Кевин-Принс Боатенг получи прекрасен извеждащ пас, надбяга защитата и хладнокръвно реализира за крайното 2:0, с което окончателно реши всичко в мача. В добавеното време пък Марио Балотели пропусна да направи победата класическа, като отблизо уцели греда, а се оказа, че е и в засада.

В крайна сметка Милан измъкна победата и с актив от 32 точки излезе на 6-ото място. Фиорентина пък за момента остава на 4-ото място с 38 точки.