Ливърпул с първа победа за годината в луд мач с девет гола, много обрати и безумни отбрани (видео)

Ливърпул постигна първа победа в Премиър лийг за 2016-а година, след като надделя с 5:4 над Норич като гост в най-драматичния шампионатен мач от началото на сезона. Мърсисайдци поведоха в резултата чрез Роберто Фирмино (18'), но допуснаха обрат до 3:1 след голове на Диумерси Мбокани (29'), Стивън Нейсмит (41') и Уес Хулахан (54' - дузпа). Въпреки изоставането селекцията на Юрген Клоп отново успя да обърне развоя до 4:3 благодарение на попаденията на Джордан Хендерсън (55'), Фирмино (63') и Джеймс Милнър (75'). В добавеното време Себастиен Басонг изравни, а в 95-ата минута Адам Лалана донесе трите точки на "червените" в този луд мач.Новите попълнения на Норич Иво Пинто и Стивън Нейсмит дебютираха за "канарчетата". Греъм Доранс и Нейтън Редмънд също започнаха за домакините, а Тим Клозе остана на пейката.Юрген Клоп бе направил една промяна в своя състав - Джордън Айб замени Адам Лалана. Роберто Фирмино отново водеше атаката, а възстановеният от контузия Джон Фланаган и Кристиан Бентеке бяха сред резервите на мърсисайдци. Домакините опитаха да бъдат по-активни в началото, но бързо Ливърпул пое контрола. В 18-ата минута Милнър изведе много добре Фирмино, който изскочи зад гърба на отбраната и насочи топката към далечната греда. Деклан Ръд отклони с крак, топката чукна гредата и влезе във вратата - 0:1. Малко след това Милнър пропусна да удвои отблизо, тъй като в последния момент Брейди успя да докосне топката и да изчисти в корнер. При първия ъглов удар пред вратата на Ливърпул - в 29-ата минута, за пореден път през този сезон се стигна до гол във вратата на Миньоле. Центрирането бе към далечната греда, Мартин успя да върне в наказателното поле, топката стигна до Мбокани, който се възползва от пасивната игра на Туре срещу него и стреля с пета, както бе с гръб към вратата. Миньоле нямаше време да реагира - 1:1. Изравнителното попадение тотално разстрои играта на гостите и в 41-ата минута Норич стигна до пълен обрат. Нейсмит и Хулахан комбинираха много добре отдясно, след което бившият играч на Евертън стреля в далечния ъгъл, ознаменувайки дебюта си с гол. Миньоле отново се намеси слабо, след като позволи от малък ъгъл топката да мине покрай него.В 52-ата минута Морено се представи отчайващо в отбрана, след като изгуби позиция срещу Нейсмит, хвърли се на непохватен шпагат, след което около аутлинията подпря втори път Нейсмит в гръб. Лий Мейсън посочи бялата точка. Хулахан бе точен за 3:1. Минута след това Хендерсън намали, след като засече в движение подаване на Фирмино отдясно. В 63-ата минута гостите стигнаха до изравняване. Адам Лалана, който се появи като резерва, центрира добре отляво, Фирмино овладя по перфектен начин топката и я пусна елегантно покрай Ръд за 3:3. 1/4 час преди края "червените" стигнаха до пълен обрат след груба грешка на Ръсел Мартин, който изведе Джеймс Милнър сам срещу Ръд. Английският национал завърши хладнокръвно.Ливърпул обаче отново изпусна аванса си в третата минута на добавеното време. Топката бе изсипана пред наказателното поле на мърсисайдци след един пряк свободен удар в половината на домакините. Топката стигна до Басонг, който стреля от границата на наказателното поле за 4:4. Когато "канарчетата" си помислиха, че са се добрали до точката, се получи разбъркване в наказателното поле на Норич, от което се възползва Лалана. Крилото намери топката, която рикошира в земята, след което влезе в горния десен ъгъл за крайното 4:5.Ливърпул се изкачи на седмо място с актив от 34 точки, докато Норич е 16-и.СТАТИСТИКА ТУК!РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!КЛАСИРАНЕ ТУК!