Италия размаза Турция на четвъртфиналите на Евро 2016 по водна топка

Италия се класира за четвъртфиналите на европейското първенство по водна топка за мъже в Белград. "Скуадра адзура" разгроми Турция с 16:2 и намери място сред най-добрите осем. На четвъртфиналите италианците ще играят срещу тима на Черна гора, който се наложи над Франция с 11:6. Домакинът Сърбия също продължава напред в турнира след победа над Словакия с 10:5. Сърбите стигнаха по-трудно от очакваното до победата, но все пак наложиха волята си и в следващия етап очакват победителя от мача Русия - Германия. Отборът на Хърватия също е на четвъртфинал след победа над Холандия с 16:9. Съперникът на хърватите на четвъртфиналите ще бъде излъчен от мача между Унгария и Грузия. Испания записа разгромна победа с 14:3 над Малта и също се класира за четвъртфиналите на турнира, където очаква победителя от срещата между Гърция и Румъния по-късно днес.