Севиля мачка във Виго след хеттрик на неочакван герой (видео)

Отборът на Севиля се доближи само на точка от шампиона Барселона след убедителна победа с 3:0 като гост на Селта в двубой от 15-ия кръг на Ла Лига. Най-неочаквано хеттрик записа Висенте Ибора, който игра само през второто полувреме. Халфът на "бяло-червените" вкара с глава в 51-ата минута, удвои в 84-ата с удар от десетина метра, а в 90-ата отбеляза и дузпа.И двата отбора бяха поуморени от мачовете си през седмицата, които им подсигуриха по-нататашно участие в Европа. Въпреки това предложиха атрактивен нападателен футбол. В седмата минута Самир Насри подаде брилянтно към Франко Васкес, който загуби директния спор с Рубен Бланко. В 15-ата Яго Аспас стреля опасно - Серхио Рико се справи с помощта и на гредата. Минута по-късно Рико на два пъти спаси своите след удар с глава на Аспас и фалцово изпълнение на Пионе Систо. В 17-ата дойде ред на Бланко след шут на Висам Бен Йедер след нов хубав пас на Насри. В 24-ата Систо не беше точен с глава при подаване на Аспас. В 28-ата Мудо Васкес центрира, а Стеван Нзонзи нямаше късмет, целейки греда след удар с глава. В 40-ата Аспас направи страхотен рейд, а Фабиан Ореяна стреля акробатично - малко над гредата. В 51-ата минута резервата Висенте Ибора откри резултата в полза на андалусците. Снажният полузащитник се извиси след корнер и отбеляза от десет метра - 0:1. В 58-ата Аспас направи опит за изненада отдалеч, но Рико беше заел правилно място. В 71-ата Витоло пропусна да реши сблъсъка, след като шутира над гредата. Минута по-късно Ореяна стреля, топката се отби от защитник и за малко не изненада вратаря. В 84-ата гостите от "Рамон Санчес Писхуан" стигнаха до втори гол, с който прекършиха "небесносините" на Едуардо Берицо. Витоло видя включването на Ибора, който се вклини между двамата централни защитници и сам срещу вратаря отбеляза от десет метра - 0:2. В 91-ата Густаво Кабрал спъна явно Хоакин Корея в наказателното поле. Ибора изпълни дузпата и оформи своя хеттрик за крайното 0:3.Момчетата на Хорхе Сампаоли се утвърдиха на третата позиция в класирането. Съставът от Виго остава едва 11-и.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимки: Twitter