Последната минута зарадва "Сан Мамес" (видео)

Резервата Микел Сан Хосе се превърна в герой за Атлетик Билбао при драматичната победа над Селта с 2:1. Баските обърнаха резултата в последните 10 минути, като първо Ариц Адурис изравни от дузпа, а в добавеното време Сан Хосе вкара и втори гол за домакините. За нарушението при дузпата червен картон получи защитникът на Селта Факундо Ронкалия.

Първото полувреме приключи без голове, а в началото на втората част Яго Аспас уцели гредата след самостоятелен пробив. При следващата атака на гостите от Виго Тео Бонгонда центрира към Аспас и този път нападателят не сбърка.
Баските изравниха чак в 82-ата минута с гол от дузпа на Адурис. Наказателният удар бе спечелен от Иняки Уилямс, а това коства втори жълт картон на Ронкалия, който остави Селта с човек по-малко. В добавеното време топката стигна до Сан Хосе на границата на наказателното поле и той с левия крак донесе трите точки на "лъвовете".

Победата изкачи Атлетик на 7-о място в класирането с 26 точки, а Селта вече е в серия от три мача без успех и заема 13-ата позиция.