Спартак (Плевен) с нова победа в НБЛ

Отборът на Спартак (Плевен) постигна нова победа в Националната Баскетболна Лига, след като днес спечели домакинството си на Балкан (Ботевград) с 88:83 (20:21; 24:19; 23:17; 21:26) в двубой от програмата на VIII кръг в родното първенство.

Милован Савич вкара 20 точки за победителите, а Александър Груев и Димитър Маринчешки приключиха съответно с по 16 и 15 точки.

Станимир Маринов наниза 28 точки за ботевградчани, а Михайло Секулович се отличи с 19 точки.

Първата четвърт на мача в Плевен премина при постоянна размяна на надмощие, като на два пъти домакините успяваха да поведат с 4-5 точки, но след това позволяваха на съперника да стопи разликата. Такава бе ситуацията и при 1:38 минути до края на частта, когато М.Маринов вкара за 20:15 в полза на Спартак, но в оставащото време Хот, С.Маринов и Н.Маринов вкараха и изведоха Балкан напред – 21:20.

През втората четвърт ситуацията на терена не се промени особено, като единствената разлика бе, че този път плевенчани бяха в ролята на догонващи през по-голямата част. Все пак, в последните пет минути възпитаниците на Дяковски се развихриха и благодарение на Маринчешки, М.Маринов и Коев, Спартак се оттегли на почивката с преднина от 44:40.

През третата четвърт плевенчани не изпуснаха инциативата и успяха да достигнат до двицифрен аванс за първи път в мача – 67:57 след 30 минути игра, а в заключителните десет минути, въпреки сериозните опити за обрат от страна на Балкан, домакините удържаха натиска и се поздравиха със заслужена победа – 88:83 (20:21; 24:19; 23:17; 21:26).

СТАТИСТИКА ОТ СПАРТАК (ПЛЕВЕН) – БАЛКАН (БОТЕВГРАД)