Идеалният отбор на Първа лига за XV кръг

Изминалият кръг в Първа лига бе белязан от поредната паднала треньорска глава. Едуард Йорданеску вече не е наставник на ЦСКА-София, след като “червените” не успяха да победят като домакин Верея и срещата завърши 1:1. До края на полусезона тимът ще бъде воден от Стамен Белчев.Левски пък записа първа загуба в шампионата, след като отстъпи с 1:2 на Локомотив (Пловдив) като домакин. От това се възползва шампионът Лудогорец, който спечели гостуването си на Ботев и вече има шест точки преднина пред “сините”.На трето място се изкачи Черно море, който нямаше особени проблеми с последния Монтана и спечели с 2:0. Дунав също продължава да впечатлява с добрите си игри и победи с 3:0 Нефтохимик, като отбеляза всички голове в самото начало на срещата. Друг новак - Локомотив (Горна Оряховица) също набира скорост и победи с 1:0 Пирин. Берое и Славия пък не успяха да се победят и завършиха наравно 1:1.ЛОКОМОТИВ (ГО) - ПИРИН 1:0 || ВИДЕОМОНТАНА - ЧЕРНО МОРЕ 0:2 || ВИДЕОЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2 || ВИДЕО || ФОТОГАЛЕРИЯБОТЕВ - ЛУДОГОРЕЦ 1:3 || ВИДЕОБЕРОЕ - СЛАВИЯ 1:1 || ВИДЕОДУНАВ - НЕФТОХИМИК 3:0 || ВИДЕОЦСКА-СОФИЯ - ВЕРЕЯ 1:1 || ВИДЕОНиколай Банков (Локомотив ГО): Вратарят записа пореден силен мач на вратата на Локомотив (Горна Оряховица). 26-годишният добричлия беше с основна заслуга "железничарите" да запишат четвърти успех от началото на сезона в Първа лига, след като още в 4-ата минута спаси по блестящ начин дузпа на Тони Тасев. Банков се отличи и с още няколко стабилни намеси в оставащите близо 90 минути на терена. (1)Емил Мартинов (Славия):Халфът на “белите” показа, че може да се справя добре не само в средата на терена, а и на поста десен бек, където бе използван в гостуването на Берое от наставника Владимир Иванов. Мартинов се справи отлично в отбрана, като помагаше на младите Андреа Христов и Стефан Велков, за да се запази точката при визитата в Стара Загора. (1)Илиас Хасани (Верея): Младият централен бранител на Верея изигра нов добър мач. 21-годишният футболист се справи с нападателите на ЦСКА-София. Хасани спечели почти всички битки, в които взе участие и безспорно бе най-добрият играч в защитата на новаците в Първа лига. (1)Венцислав Василев (Берое): Бранителят на Беоре отбеляза гола за тима си при равенството 1:1 със Славия, но също така и направи много силен двубой в центъра на отбраната на старозагорци. Имаше нещастието топката да се отклони в него при попадението на “белите”, но това не може да засенчи доброто му представяне в срещата. (2)Натанаел Пимиента (Лудогрец):Крайният бранител на Лудогорец за пореден път бе много активен в зоната си и постоянно сновеше напред-назад по левия фланг в срещата с Ботев. Напълно спечели битката с Омар Косоко и освен това отправи няколко опасни удара по посока на вратата на “канарчетата”. (3)Тодор Паланков (Черно море):Записалият съвсем наскоро своя мач номер 300 в елита на България Тодор Паланков се разписа за първи път от повече от две години при победата на Черно море с 2:0 като гост на Монтана. Със стабилните си намеси в центъра на терена и включванията си в атака, Паланков допринесе за поредния успех на "моряците" и излизането им еднолично на трето място в класирането на Първа професионална лига. (1)Диян Димов (Дунав):Капитанът на Дунав е един от най-важните играчи за Дунав (Русе). Опитният полузащитник изигра много стабилен мач при победата с 3:0 над Нефтохимик. Той вкара първия гол в мрежата на "шейховете". Това е негово второ попадение от началото на шампионата. (3)Антон Огнянов (Дунав):Крилото на русенци е неудържим в последно време по левия фланг на атаката на Дунав, като през първата част в мача с Нефтохимик принуди наставника на “шейховете” Христо Янев да извади Ангел Грънчов още преди почивката. Иначе Огнянов се отчете с две асистенции при победата с 3:0. (3)Густаво Кампаняро (Лудогорец):Бразилецът показва, че лека-полека започва да се аклиматизира в отбора и е твърдо решен да се бори за място в състава. Кампаняро отбеляза чудесен гол, за да даде аванс на “орлите” в 71-ата минута, освен това през целия мач беше много активен в средата на терена по време на тежкото гостуване в Коматево. (1)Веселин Марчев (Локомотив Пловдив):Крилото на “смърфовете” бе с основна заслуга за победата на тима с 2:1 над Левски на “Герена”. Първо изравни в средата на първата част, а след почивката спечели дузпа, която Мартин Камбуров реализира за успеха. (1) Мирослав Будинов (Дунав):Перфектен мач за голмайстора на "драконите"! Будинов вкара два гола срещу Нефтохимик и бе с основна заслуга за страхотната игра на Дунав срещу Нефтохимик на стадион "Лудогорец Арена". Това е негов пети гол от началото на сезона, като вече е начело на голмайсторската листа за тима на Веселин Великов. (2)*В скоби е броят пъти, в които играчът е попадал в идеалния отборДобре играха още:Димо Атанасов (Локомотив ГО)Момчил Цветанов (Верея)Джоди Лукоки (Лудогорец)Мартин Камбуров (Локомотив Пловдив)Жоао Пауло (Ботев)Михаил Венков (Черно море)Временно класиране по брой избирания в идеалния отбор1. Димитър Пиргов (Левски) - 7 пъти: III кръг, V, VII, IX, Х, XI, XIV2. Марселиньо (Лудогорец) - 5: II, VI, VII, VIII, XIV3. Мартин Луков (Дунав) - 4: I, IV, VII, XI- Тодор Неделев (Ботев) - III, VII, VIII, Х4. Жоао Пауло (Ботев) - 3: V, VII, VIII- Диого Виана (ЦСКА-София) - I, III, VII- Георги Костадинов (Левски) - IV, IX, XI- Пламен Николов (Черно море) - II , IV, XII- Клаудиу Кешерю (Лудогорец) - IX, XI, XII- Михаил Милчев (Дунав)  - II, XI,  XIII- Роман Прохазка (Левски) - VI, XII, XIII- Мартин Камбуров (Локомотив Пловдив) - II, V,  XIV- Натанаел Пимиента (Лудогорец) - XII, XIII, XV- Джонатан Кафу (Лудогорец) - VIII, Х,  XIV- Диян Димов (Дунав) - V, VI, XV- Антон Огнянов (Дунав) - VI, XIII, XV5. Марек Кузма (Черно море) - 2: I, IV - Боян Йоргачевич (Левски) - III, IX- Атанас Атанасов (Дунав) - III, VII- Бабатунде Адениджи (Левски) - IV, VII- Благой Макенджиев (Берое) - V, VII- Петър Патев (Дунав) - VI, Х- Матиас Курьор (Локомотив Горна Оряховица) - IX, Х- Антон Недялков (ЦСКА-София) - Х, XI- Георги Илиев (Черно море) - I , XII- Кирил Котев (Локомотив Пловдив) - VII, XII- Ясин Ел Харуби (Локомотив Пловдив) - XII, XIV- Стефан Станчев (Черно море) - IX,  XIV- Пламен Крумов (Локомотив Пловдив) - III,  XIV- Божидар Краев (Левски) - III,  XIV- Амаду Сукуна (Верея) - II,  XIV- Венцислав Василев (Беоре) - V, XV- Мирослав Будинов (Дунав) - V, XV
Предишни идеални отбори:ПЪРВИ КРЪГВТОРИ КРЪГТРЕТИ КРЪГЧЕТВЪРТИ КРЪГПЕТИ КРЪГШЕСТИ КРЪГ СЕДМИ КРЪГОСМИ КРЪГДЕВЕТИ КРЪГДЕСЕТИ КРЪГ ЕДИНАДЕСЕТИ КРЪГДВАНАДЕСЕТИ КРЪГТРИНАДЕСЕТИ КРЪГЧЕТИРИНАДЕСЕТИ КРЪГ