Дани Кики прати Локомотив (Пловдив) в топ 3 (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) записа изключително важен успех с 1:0 над Черно море в мач от 17-ия кръг на Първа професионална лига. Играчите на Едуард Ераносян постигнаха четвърта поредна победа, като по този начин се изкачиха до третото място в шампионата. В герой за "смърфовете" се превърна резервата Дани Кики, който реализира единственото попадение на стадион "Локомотив".

Двубоят започна със здрава битка в центъра на терена, като играчите на Георги Иванов бяха по-активният тим на стадион "Локомотив". В 18-ата минута дойде и първата сериозна опасност в двубоя. Иван Коконов остана очи в очи с Ел Харуби, но стражът на "смърфовете" излезе победител в сблъсъка между двамата. Секунди след това и Михаил Венков пробва да изненада мароканския вратар на "черно-белите", но шутът му мина над вратата.

В 38-ата минута Камбуров намери Луке малко пред наказателното поле, испанецът стреля, топката се удари в ръката на бранител на "моряците", който беше в наказателното поле, но дузпа нямаше. В 43-ата минута Коконов пробва удар от далечна дистанция, но топката излезе в аут. Това бе и последният любопитен момент от сблъсъка за първата част.

Второто полувреме отново стартира с лек превес на гостите от Варна, като в 51-ата минута капитанът на Черно море пробва изстрел, но опитът му бе много слаб, за да затрудни Харуби. Секунди след това Локомотив отвърна с отлична атака, Димо Бакалов проби отляво и центрира, но не успя да намери Камбуров, който очакваше кълбото на първата греда.

В 57-ата минута Мигел Анхел Луке стреля към Коварж, вместо да потърси съотборник, а стражът на гостите улови. Три минути по-късно Георги Илиев опита изстрел от пряк свободен удар, но топката намери бранител на "чернo-белите". В 64-ата минута капитанът на Локомотив (Пловдив) също шутира от фаул, но чешкият вратар демонстрира класа и улови.

При една от малкото опасни атаки към вратата на Черно море, Камбуров получи отличен пас от Умарбаев в 71-ата минута, опита да стреля, но Коварж отново се справи със ситуацията. В 80-ата минута падна и първият гол в срещата. Умарбаев подаде към Дани Кики, който с брилянтен удар матира вратаря на Черно море. Това е негов пети гол от началото на сезона в Първа професионална лига, a при този резултат завърши и сблъсъкът между двата тима.

ЛОКОМОТИВ (ПД) - ЧЕРНО МОРЕ 1:0