Палермо продължи да затъва (видео)

Кризата в Палермо продължава. Тимът записа шеста поредна загуба, след като отстъпи с 1:3 при гостуването си на Болоня. Българският национал Ивайло Чочев остана на резервната скамейка и не се появи в игра. Срещата започна добре за сицилианците и още в деветата минута Нестеровски ги изведе напред, след като бе изведен от Бруно Енрике. Радостта им обаче бе кратка, тъй като в 20-ата минута Дестро изравни, възползвайки се от центриране на Вивиано. След почивката Болоня стигна до пълен обрат, като Джемайли направи резултата 2:1, а Вивиани от пряк свободен удар оформи крайното 3:1, след катто изненада вратаря на гостите.Палермо остана на предпоследното 19-о място с актив от 6 точки. Отборът на Роберто Донадони пък взе ценни три точки след слабите резултати през последните седмици и с този успех е по-близо до средата на таблицата, отколкото до зоната на изпадащите.СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ