Късен гол спаси Евертън (видео)

Гол на Шеймъс Коулмън минута преди края спаси Евертън от домакинска загуба срещу Суонзи. Срещата завърши 1:1, а попадението лиши Боб Брадли от първи успех като треньор на тима от Уелс, който вече е на дъното на класирането и няма победа от първия кръг. Гостите виждаха победата, като попадението за тях отбеляза Гилфи Сигурдсон в 41-ата минута от дузпа, която той си спечели. Изравнителният гол, дошъл след удар с глава на защитника, бе едно от малкото хубави неща, които "карамелите" направиха. Тимът на Роналд Куман, който има една победа в последните си седем мача и миналия кръг падна от Челси с 0:5, бе изпратен с освирквания на почивката.Бившият селекционер на САЩ Брадли стана мениджърът с най-лош старт в историята на Суонзи, след като в пети мач не успя да запише победа. Той бе направил осем промени от последния мач на тима във Висшата лига. Един от малкото оцелели бе Сигурдсон и той оправда доверието. 27-годишният футболист създаваше постоянни проблеми на защитата на домакините и бе съборен от капитана на "карамелите" Фил Ягиелка за дузпата в края на първото полувреме, която исландецът реализира. Брадли трябва да е останал окуражен от представянето на тима си, особено в защита, въпреки че сигурно се е надявал отбраната да издържи още няколко минути. Положението на Евертън също не е розово на фона на амбициите на клуба. След ранния оптимизъм и четири победи в първите пет кръг тимът все по-често разочарова феновете си. Днес при най-добрата възможност, която се откри пред голмайстора Ромелу Лукаку, топката рикошира от бедрото му през първото полувреме. Рос Баркли пък не се възползва от отличен шанс.Роналд Куман реши да рискува и пусна Деулофеу на мястото на трагичния Аарън Ленън и смени централния защитник Ягиелка с атакуващ футболист в лицето на Енер Валенсия. Промените дадоха резултат и малко рпеди края Коулман реагира най-бързо на една отбита топка и с глава я прати покрай Фабиански.СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ