Берое с дебютна победа навън

Берое записа първа победа като гост в първенството на Националната баскетболна лига. В среща от 4-я кръг на шампионата „зелено-белите“ спечелиха с 81:75 срещу Спартак (Плевен). За старозагорци това бе трета победа в първенството и дебютна извън зала ДЗУ. При предишното си гостуване баскетболистите на Берое отстъпиха на Левски. Двубоят в зала „Балканстрой“ също не започна добре за „зелено-белите“ след като домакините спечелиха първата част с 19:16. Още в средата на втората четвърт обаче старозагорци изравниха резултата и след успех с 23:18 се оттеглиха на почивката с 2 точки аванс – 39:37. Играта кош за кош продължи и в началото на третата част. След това обаче домакините от Спартак успяха да вземат аванс от шест точки, които в началото на последната част дори бяха увеличени на 8. Минути преди края на срещата Берое стопи аванса на плевенчани на една точка, преди да изравни и да поведе след успешно изпълнени два фаула от Аарън Джоунс. Домакините опитаха да задържат преднината си, но след ново изравняване Берое взе аванс от пет точки и стигна до крайния успех. Най-резултатен за „зелено-белите“ отново бе Шейн Гибсън, който завърши мача с 22 точки. Още 17 добави Степан Тесия. За Спартак (Плевен) с 24 точки се отчете Димитър Маринчешки. Милован Савич вкара 20, Мартин Маринов - 17, а Милен Дудев, който замени Александър Груев на позиция "едно" направи 12 асистенции.СПАРТАК (ПЛЕВЕН) - БЕРОЕ 75:81 (19:16, 18:23, 22:14, 16:28)СПАРТАК (ПЛЕВЕН): Александър Груев, Мартин Маринов 17, Константи Коев 8, Димитър Маринчешки 24, Милован Савич 20 (Герасим Николов 3, Велислав Гълъбов, Милен Дудев 2, Михаил Танев 1)БЕРОЕ: Пламен Алексиев 7, Шейн Гибсън 22, Тенчо Тенчев 3, Аарън Джоунс 11, Омари Гудул 12 (Николай Николов 3, Тодор Тодоров, Степан Тесия 17, Тихомир Желев 6)