Селта профука три гола аванс (видео)

Отборът на Селта Виго шокира феновете си, като пропиля аванс от три чисти гола при гостуването си на Лас Палмас на Канарските острови в двубой от 10-ия кръг на Примера дивисион. Двубоят на "Гран Канария" завърши 3:3, като гостите от Виго водеха с 3:0 след първите 45 минути. Даниел Вас откри в 6-ата минута, а до края на полувремето с два гола на Яго Аспас авансът на Селта нарасна и нищо не предвещаваше какво ще стане през втората част.В 52-ата минута Педро Бигас вкара за 1:3. В средата на втората част обаче гостите останаха с човек по-малко, след като Серхио Гомес получи втори жълт картон. След това домакините успяха да изравнят в рамките на две минути. Жонатан Виера вкара от дузпа, а бившият футболист на Милан Кевин-Принс Боатенг изравни в 68-ата минута. Така Лас Палмас събра 13 точки и е 10-и в класирането. Селта има с една повече и е и с позиция напред.КЛАСИРАНЕ