Иван Колев дебютира със загуба за Ница във Франция

Българският волейболист Иван Колев дебютира със загуба за новия си клуб Ница във френската Лига А. Колев и новите му съотборници бяха разгромени вкъщи от гранда Пари Волей (Париж) с 0:3 (17:25, 13:25, 11:25) в среща от 1-ия кръг на първенството.Иван Колев влезе като резерва във втория гейм на мястото на сърбина Милош Терзич. Българският посрещач завърши с едва 3 точки (50% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане). Най-резултатен за Ница стана латвийският диагонал Херманс Еглескалнс с 11 точки (2 блока, 1 ас и 38% ефективност в атака). За Пари Волей над всички бе бразилецът Франко Паесе със 17 точки (1 блок, 2 аса и 88% ефективност в атака) за победата.Във втория кръг на шампионата Ница гостува на отбора на Монпелие, който пък стартира с драматична победа над Араго (Сет) с 3:2. Мачът е изтеглен за утре (26 октомври) от 21,00 часа българско време.