Бешикташ шокира Наполи след шоу и нередовен гол (видео)

Бешикташ поднесе изненадата в третия кръг в група "В" на Шампионската лига. Турският гранд спечели с 3:2 гостуването си на Наполи на "Сан Паоло" и спря добрата серия на своя опонент, който бе с две победи в първите си два мача до момента. Срещата бе истинско голово шоу и гостите на три пъти повеждаха в резултата чрез Адриано в 12-ата и Венсан Абубакар в 38-ата и 86-ата минута. В два от случаите Наполи успяваше да възстанови равенството чрез Дрис Мертенс в 30-ата и Маноло Габиадини в 69-ата минута от дузпа, но в края нямаше време за трети гол. Домакините обаче бяха ощетени, тъй като последното попадение на турците не трябваше да бъде зачетено, защото бе от засада.Наполи можеше да открие резултата още в 3-ата минута, когато след заучено положение от корнер Дрис Мертенс получи необезпокояван на дузпата и отправи силен удар, който премина над гредата.В 13-ата минута обаче турците изненадващо откриха резултата. Рикардо Куарешма бе изведен в наказателното поле и върна на задната греда за непокрития Адриано, който отблизо прати топката в мрежата за 0:1.Наполи веднага опита да се върне в мача и в 30-ата минута това се случи. Марек Хамшик с прекрасен дълъг пас изведе Хосе Кайехон в пеналта, испанецът подаде успоредно на голлинията към Дрис Мертенс, който отблизо прати топката в мрежата - 1:1.В 36-ата минута домакините по малко куриозен начин можеха да излязат напред в резултата. Кайехон опита дълъг пас и прехвърли вратаря Фабри, който бе излязъл неразчетено, като само по чудо топката не се озова в опразнената врата.Само две минути по-късно обаче Бешикташ отново си върна преднината в резултата. Жоржиньо сгреши фатално като върна топката неразчетено назад, където бе Венсан Абубакар, който изскочи очи в очи с Хосе Рейна и хладнокръвно реализира за 1:2.Наполи можеше да изравни резултата още в началото на втората част, когато Фабри спъна Мертенс за дузпа. Лоренцо Инсиние се нагърби да изпълни наказателния удар, но вратарят се реваншира като спаси неговия удар. В 69-ата минута обаче домакините получиха втора дузпа за нарушение на Джанер Еркин срещу Мертенс. Този път зад бялата точка застана Маноло Габиадини и не сгреши за 2:2.В 76-ата минута Наполи вкара и трети гол, който обаче бе отменен. Габиадини получи в наказателното поле и от движение нацели напречната греда, а след това със задна ножица порази вратата. Оказа се обаче, че е бил в засада.Вместо домакините да стигнат до обрат, те получиха трети гол във вратата си. В 86-ата минута Куарешма центрира от фаул и Абубакар с глава отблизо бе точен за крайното 2:3. Нападателят обаче бе в засада и това попадение не трябваше да бъде зачетено.В крайна сметка обаче Бешикташ си тръгна с трите точки от Неапол и вече има 5 в актива си, като остава на 2-ото място в групата. Наполи пък е с 6 точки на върха на класирането.Наполи - Бешикташ 2:30:1 Адриано (13)1:1 Мертенс (30)1:2 Абубакар (38)2:2 Габиадини (69) д.2:3 Абубакар (86)МИНУТА ПО МИНУТА