Болният Байерн мина между капките (видео + галерия)

С известна доза късмет Байерн (Мюнхен) продължи 100-процентовата си победна серия от началото на сезона във всички турнири, след като надви съседите от Инголщат 04 с 3:1 в среща от третия кръг на Бундеслигата. Гостите поведоха още в 8-ата минута чрез Дарио Лескано, но Роберт Левандовски изравни набързо след само четири минути. Успехът стана факт след два гола от изстрели от около 25 метра през второто полувреме, дело на Чаби Алонсо и Рафиня. Тимът на Карло Анчелоти показа нестабилност в защита, от което съперникът не съумя да се възползва. Още при 2:1 за Байерн играчите в бяло пропуснаха два пъти сами срещу Мануел Нойер.Колебливите изяви на мюнхенци могат да се оправдаят и с факта, че в тима върлува грип, от който се разболяха Томас Мюлер, Матс Хумелс, Филип Лаам и Дейвид Алаба. Всички те останаха извън групата, което принуди Анчелоти да върне Йошуа Кимих в средата на защитата. На пейката бяха записани Жером Боатенг и Ариен Робен, които току-що се възстановиха от травми. Коман регистрира първи минути през новия сезон в елита, след като също имаше здравословни проблеми. На полувремето обаче той беше заменен от Дъглас Коща, който от своя страна не завърши двубоя заради травма.  Очакванията за пълна доминация на Байерн изобщо не се оправдаха. Инголщат 04 заигра открито още от началото и в 8-ата минута стигна до гол, дело на парагвайския си голмайстор Дарио Лескано. Това е и първи гол в мрежата на домакините този сезон от шест официални срещи. Само три минути след това Лескано пропусна с глава да направи 2:0 и секунди по-късно се стигна до изравняването след фамозен прехвърлящ удар на Левандовски. Това попадение е под №126 за Лева в Бундеслигата, с което той се изкачи във вечния топ 25 на реализаторите в шампионата. Освен това от началото на сезона той вече 10 попадения, като тук влизат и тези за националния отбор на Полша.До края на полувремето обаче по-интересното беше пред вратата на Мануел Нойер, който в 37-ата минута парира шут на Алфредо Моралес, а преди това и Матю Леки не беше далеч от целта. Така в края на първата част статистиката показа, че гостите са отправили 7 удара към вратата на Байерн срещу само 4 на домакините - нещо, което беше немислимо по времето на Джосеп Гуардиола.  Шансът беше на страната на мюнхенци в началото на второто полувреме и в в 50-ата минута Чаби Алонсо направи 2:1 със страховит шут от над 25 метра.Това обаче не пречупи гостите, които в 53-ата минута бяха на косъм от изравняването, след като Леки се озова сам срещу Нойер и стреля, но стражът отрази с блестящ рефлекс. Срещата продължи по същата схема - домакините владеят топката и опитват атаки, но опасностите са пред тяхната мрежа. Така в 68-ата минута резервата Лукас Хинтерзеер също някак си беше изпуснат от защитата в червено, озова се едно на едно с вратаря, и не уцели рамката. Тиаго Алкантара вече беше на терена и напомни за техниката си, преминавайки през половината отбрана на "04", но ударът му беше спасен от Ориян Нийлан. Независимо че водеше в резултата, тимът на Анчелоти действаше доста нехайно в зоната пред защитата, заради което почти всяка акция на Инголщат беше опасна. Успокоението се настани чак в 84-ата минута, когато с третата си асистенция за деня Франк Рибери намери включилия се изненадващо в атака Рафиня, който с още по-изненадващо прецизен изстрел оформи крайното 3:1. Двубоят не беше сред най-посетените в статистиката на "Алианц Арена", като причината за това най-вероятно са откриващият се в града "Октоберфест", както и проливният дъжд, който се изсипа по време на мача. Феновете ще трябва да подкрепят Байерн отново на домашната сцена в сряда, когато шампионите приемат Херта (Берлин) в двубой от междинния кръг. Баварските съседи пък очакват Айнтрахт (Франкфурт).СТАТИСТИКА НА МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ