Борусия (Дортмунд) излетя в небесата още на старта (видео)

След един сезон прекъсване Борусия (Дортмунд) направи бляскаво завръщане в Шампионската лига, разгромявайки полския първенец Легия с 6:0 насред Варшава в среща от Група "F", в която е и Реал Мадрид. "Жълто-черните" решиха всичко още до 17-ата минута след голове на Марио Гьотце (7') и централните защитници Сократис (15') и Марк Бартра (17'), а през второто полувреме точен беше още един от новите играчи в тима - Рафаел Герейро (51'), както и Гонсало Кастро (76'), и дежурният реализатор Пиер-Емерик Обамеянг (87'). Нещата можеха да станат още по-тежки за домакините, тъй като Оба-Оба пропусна на два пъти сам срещу вратаря. Българският национал в редиците на Легия Михаил Александров се появи като смяна в 67-ата минута, когато всичко беше отдавна ясно. С това тежко поражение отборът от Варшава затвърди впечатлението, че се намира в дупка, след като след осем кръга в полското първенство заема 13-о място от 16 тима. Гостите бяха без Андре Шюрле, който отпадна от групата заради травма в коляното. На негово място Томас Тухел заложи като титуляр на 17-годишния Кристиан Пулишич. Място сред 11-те намериха още Усман Дембеле и Рафаел Герейро, като вторият действаше в халфовата линия. Всякаква интрига беше убита за малко повече от четвърт час. Още в 7-ата минута Марио Гьотце забоде топката с глава за 1:0 и така накара феновете отново да скандират неговото име. Малко след това Обамеянг излезе сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. Дойде и 15-ата минута, когато след центриране от статично положение Сократис направи 2:0, а две минути по-късно, след ново изсипване на топката в наказателното поле, Марк Бартра покачи на 3:0. До края на полувремето Обамеянг още веднъж излезе едно на едно с Аркадиуш Маларз, но шутира в аут. Втората част започна като първата - с ранен гол за Борусия. Реализира го Рафаел Герейро в 51-ата минута, като за него това също е дебютно попадение за клуба. Добро впечатление направиха местните запалянковци, които не спряха да пеят, независимо че на терена Легия им поднасяше едно от най-големите унижения. Изложиха се обаче част от най-крайните ултраси, които нападнаха няколко от стюардите на стадиона. Безсилните футболисти в бяло изнемогваха и до края на срещата бяха матирани още два пъти - чрез Кастро и Обамеянг.В другата среща от групата Реал Мадрид успя да обърне Спортинг (Лисабон) за 2:1. Още в следващия кръг на 27 септември е любопитният сблъсък между Борусия и носителя на трофея, а "лисабонските лъвове" ще преследват 3 точки при домакинството си на очертаващия се като аутсайдер Легия.ЛЕГИЯ - БОРУСИЯ (Д) 0:60:1 Гьотце (5)0:2 Сократис (15)0:3 Барта (17)0:4 Герейро (51)0:5 Кастро (76)0:6 Обамеянг (87)СТАТИСТИКА И МИНУТА ПО МИНУТА