Левандовски и Байерн пречупиха Шалке (видео)

Байерн спечели с 2:0 при гостуването си на Шалке в среща от втория кръг на Бундеслигата. Роберт Левандовски откри резултата в 81-ата минута. Той бе изведен великолепно от Хави Мартинес и с прецизен удар прати топката в мрежата. В заключителните секунди баварците стигнаха до второ попадение, дело на влезлия като резерва Кимих.Двубоят ще се запомни и с дебюта на Ренато Санчес. Португалският талант, който бе една от звездите на Евро 2016, започна като титуляр и остана на терена до 71-ата минута. Още в самото начало Левандовски можеше да открие резултата, но след подаването на Рибери топката мина под крака му. Играчите на Шалке бяха излезли за битка и с много усилия блокираха действията на съперника, който записа 12-и пореден мач без загуба. Един от най-активните в началото бе Коноплянка, който организира няколко опасни атаки пред Нойер, но до удари не се стигаше. В средата на първата част Мюлер изведе прекрасно Левандовски, но той стреля встрани от вратата. До почивката домакините се справяха отлично в защита, а в 37-ата минута можеха и да поведат. Центриране на Коноплянка намери Хунтелаар и комбинация от Алаба и Нойер блокираха изстрела. Байерн започна по-силно второто полувреме и доминираше. В 56-ата минута обаче далечен удар на Хунтелаар се отби от гредата зад Нойер. Холандският нападател трябваше да напусне терена малко по-късно, след като удари главата си в тази на Тиаго и не можа да продължи срещата. Карло Анчелоти пусна в игра Дъглас Коща и Артуро Видал и двамата дадоха предимство на гостите. Влизането на Кимих също се отрази положително на баварците. В 73-ата минута Видал намери Коща и той пропусна да открие резултата от добра позиция. Секунди по-късно остро центриране на Алаба не бе засечено от Мюлер и Левандовски. Голът все пак падна в 81-ата минута, след като Левандовски се разписа за четвърти път в Бундеслигата от началото на сезона. Полякът пропусна от великолепна позиция малко преди края, а в добавеното време Кимих отбеляза първия си гол с екипа на Байерн. Отлична контраатака, минала през Коща и Левандовски бе завършена от младия германски национал.СТАТИСТИКАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ