Нова Зеландия изхвърли Китай

Нова Зеландия спечели второто място в група "А" на олимпийския турнир по хокей на трева за жени, след като победи с 3:0 Китай в директен мач за позицията. Първи в потока са олимпийските и световни шампионки от Холандия, а другите две квоти за четвъртфиналите спечелиха националните отбори на Германия и Испания. Новозеландките доминираха срещу китайките и стигнаха до лесна победа, с която изхвърлиха и последния азиатски отбор от олимпийския турнир. Оливия Мери даде аванс на Нова Зеландия в 21-та минута, а Джема Флин и Анита Макларън оформиха крайния резултат с голове в рамките на минута и 18 секунди през третата четвъртина. На четвъртфиналите Нова Зеландия ще срещне съседите от Австралия, а Холандия ще играе с Аржентина в повторение на финалния двубой от олимпийските игри в Лондон. Другите мачове противопоставят САЩ на Германия и Великобритания на Испания. По-рано през деня турнира напуснаха и отборите на Република Корея, Япония и Индия. Индийките загубиха директен мач за място на четвъртфиналите срещу Аржентина, корейките - срещу Испания, а японките - срещу Австралия.Турнир по хокей на трева за жени от олимпийските игри в Рио де Жанейро:група "А": Холандия - Германия 2:0 Република Корея - Испания 2:3 Китай - Нова Зеландия 0:3 1. Холандия 5 4 1 0 13:1 13 точки 2. Нова Зеландия 5 3 1 1 11:5 10 3. Германия 5 2 1 2 6:6 7 4. Испания 5 2 0 3 6:12 6 5. Китай 5 1 2 2 3:5 5 6. Република Корея 5 0 1 4 3:13 1група "Б": Аржентина - Индия 5:0 Великобритания - САЩ 2:1 Австралия - Япония 2:0 1. Великобритания 5 5 0 0 12:4 15 точки 2. САЩ 5 4 0 1 14:5 12 3. Австралия 5 3 0 2 11:5 9 4. Аржентина 5 2 0 3 12:6 6 5. Япония 5 0 1 4 3:16 1 6. Индия 5 0 1 4 3:19 1четвъртфинали, 15 август: Нова Зеландия - Австралия САЩ - Германия Великобритания - Испания Холандия - Аржентина