Нова Зеландия изхвърли Китай

Нова Зеландия спечели второто място в група "А" на олимпийския турнир по хокей на трева за жени, след като победи с 3:0 Китай в директен мач за позицията. Първи в потока са олимпийските и световни шампионки от Холандия, а другите две квоти за четвъртфиналите спечелиха националните отбори на Германия и Испания. Новозеландките доминираха срещу китайките и стигнаха до лесна победа, с която изхвърлиха и последния азиатски отбор от олимпийския турнир.

Оливия Мери даде аванс на Нова Зеландия в 21-та минута, а Джема Флин и Анита Макларън оформиха крайния резултат с голове в рамките на минута и 18 секунди през третата четвъртина. На четвъртфиналите Нова Зеландия ще срещне съседите от Австралия, а Холандия ще играе с Аржентина в повторение на финалния двубой от олимпийските игри в Лондон. Другите мачове противопоставят САЩ на Германия и Великобритания на Испания. По-рано през деня турнира напуснаха и отборите на Република Корея, Япония и Индия. Индийките загубиха директен мач за място на четвъртфиналите срещу Аржентина, корейките - срещу Испания, а японките - срещу Австралия.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!