Ман Сити наниза три на Тотнъм, а можеха да са много повече (видео)

Манчестър Сити завърши с победа американското си турне. Отборът на Джосеп Гуардиола спечели с 3:0 срещу Тотнъм на Nissan Stadium” в Нешвил, а “шпорите” трябва да са доволни, че не инкасираха двуцифрен брой голове. И в двете полувремена Сити създаде изобилие от чисти положения, но реализира само три от тях, чрез Джон Стоунс, Рахим Стърлинг и младока Брахим Диас.Гуардиола направи 3 промени в състава в сравнение с разгромния успех с 4:1 над Реал Мадрид. В титулярния състав се появиха Стърлинг, Фернандиньо и Давид Силва, заменяйки Серхио Агуеро, Туре Яя и Фил Фоудън. От първата минута започна Кайл Уокър, който се изправи срещу доскорошните си съотборници.Мениджърът на “шпорите” Маурисио Почетино заложи на най-добрите си футболисти. Атаката водеше Хари Кейн, подкрепян от Кристиан Ериксен, Деле Али и Хари Уинкс, който наскоро се разписа срещу Рома.Първият опасен удар към една от двете врати бе отправен от Деле Али, но Едерсон спаси. След това Манчестър Сити заигра изключително разкрепостено и футболистите на Гуардиола с лекота излизаха на стрелкови позиции. В 10-ата минута Кевин де Бройне центрира, топката леко се отклони от Ериксен, а Джон Стоунс с глава я заби във вратата на Юго Лорис.“Небесносините” се забавляваха и беше цяло чудо, че до почивката не вкараха други поадения. Голямата заслуга за това беше на Лорис, който блокира удари на Данило, Де Бройне и Габриел Жезус. Младият бразилец се провали и на празна врата след перфектно подаване на Де Бройне. В същото време най-добрата ситуация за Тотнъм пропиля Хари Кейн. Останал непокрит в наказателното поле, английският национал шутира високо в аут.Второто полувреме стартира с нервни действия на “шпорите” и нова порция пропуски пред тяхната врата. Влезлият като резерва Серхио Агуеро уцели две греди, а негов шут от няколко метра беше спасен от Мишел Ворм. Чак в 72-ата минута магията бе развалена и изведеният на перфектна позиция Стърлинг покачи на 2:0. До края Сити намали темпото, а Винсент Янсен не успя да върне едно попадение, въпреки че показа техника в наказателното поле. Вместо това, в последната минута Брахим Диас отблизо рзастреля Ворм за финалното 3:0.МАНЧЕСТЪР СИТИ - ТОТНЪМ 3:01:0 Дж. Стоунс (10)2:0 Р. Стърлинг (73)3:0 Б. Диас (90)МИНУТА ПО МИНУТА!