Ман Сити наниза три на Тотнъм, а можеха да са много повече (видео)

Манчестър Сити завърши с победа американското си турне. Отборът на Джосеп Гуардиола спечели с 3:0 срещу Тотнъм на Nissan Stadium” в Нешвил, а “шпорите” трябва да са доволни, че не инкасираха двуцифрен брой голове. И в двете полувремена Сити създаде изобилие от чисти положения, но реализира само три от тях, чрез Джон Стоунс, Рахим Стърлинг и младока Брахим Диас.

Гуардиола направи 3 промени в състава в сравнение с разгромния успех с 4:1 над Реал Мадрид. В титулярния състав се появиха Стърлинг, Фернандиньо и Давид Силва, заменяйки Серхио Агуеро, Туре Яя и Фил Фоудън. От първата минута започна Кайл Уокър, който се изправи срещу доскорошните си съотборници.

Мениджърът на “шпорите” Маурисио Почетино заложи на най-добрите си футболисти. Атаката водеше Хари Кейн, подкрепян от Кристиан Ериксен, Деле Али и Хари Уинкс, който наскоро се разписа срещу Рома.
Първият опасен удар към една от двете врати бе отправен от Деле Али, но Едерсон спаси. След това Манчестър Сити заигра изключително разкрепостено и футболистите на Гуардиола с лекота излизаха на стрелкови позиции. В 10-ата минута Кевин де Бройне центрира, топката леко се отклони от Ериксен, а Джон Стоунс с глава я заби във вратата на Юго Лорис.

“Небесносините” се забавляваха и беше цяло чудо, че до почивката не вкараха други поадения. Голямата заслуга за това беше на Лорис, който блокира удари на Данило, Де Бройне и Габриел Жезус. Младият бразилец се провали и на празна врата след перфектно подаване на Де Бройне. В същото време най-добрата ситуация за Тотнъм пропиля Хари Кейн. Останал непокрит в наказателното поле, английският национал шутира високо в аут.
Второто полувреме стартира с нервни действия на “шпорите” и нова порция пропуски пред тяхната врата. Влезлият като резерва Серхио Агуеро уцели две греди, а негов шут от няколко метра беше спасен от Мишел Ворм. Чак в 72-ата минута магията бе развалена и изведеният на перфектна позиция Стърлинг покачи на 2:0.

До края Сити намали темпото, а Винсент Янсен не успя да върне едно попадение, въпреки че показа техника в наказателното поле. Вместо това, в последната минута Брахим Диас отблизо рзастреля Ворм за финалното 3:0.

МАНЧЕСТЪР СИТИ - ТОТНЪМ 3:0
1:0 Дж. Стоунс (10)
2:0 Р. Стърлинг (73)
3:0 Б. Диас (90)