Рома започна с 8:0 при Ди Франческо

Отборът на Рома започна с много голове лятната си подготовка. Неофициалният дебют на Еузебио ди Франческо начело на "вълците" бе срещу аматьорите от Пинцоло, където римляните са на лагер. "Джалоросите" спечелиха с 8:0, като капитан на тима бе Диего Пероти, който вкара първото попадение за сезона от дузпа в 8-ата минута. Трикратният шампион на Италия бе с доста млади играчи в състава си, а дебют направи Максим Гоналон, който бе най-активен в средата на терена. Кастан, Капа, Туминело (2), Ричи, Пероти и Чианатини вкараха останалите голове. В края на първата част Рома водеше със седем гола, след което новият треньор пусна втори състав. Пинцоло - Рома 0:80:1 Пероти (8-дузпа)0:2 Кастан (13)0:3 Капа (18)0:4 Туминело (26)0:5 Ричи (29)0:6 Пероти (36)0:7 Туминело (44)0:8 Чиаватини (48)РОМА: Алисон, Бруно Перес, Кастан, Жуан Жесус, Лука Пелегрини, Ричи, Максим Гоналон, Жерсон, Капа, Туминело, Пероти