Рома започна с 8:0 при Ди Франческо

Отборът на Рома започна с много голове лятната си подготовка. Неофициалният дебют на Еузебио ди Франческо начело на "вълците" бе срещу аматьорите от Пинцоло, където римляните са на лагер. "Джалоросите" спечелиха с 8:0, като капитан на тима бе Диего Пероти, който вкара първото попадение за сезона от дузпа в 8-ата минута. Трикратният шампион на Италия бе с доста млади играчи в състава си, а дебют направи Максим Гоналон, който бе най-активен в средата на терена. Кастан, Капа, Туминело (2), Ричи, Пероти и Чианатини вкараха останалите голове. В края на първата част Рома водеше със седем гола, след което новият треньор пусна втори състав.

Пинцоло - Рома 0:8
0:1 Пероти (8-дузпа)
0:2 Кастан (13)