Северна Ирландия избухна в добавеното време (видео)

Гол в продължението донесе победата на Северна Ирландия с 1:0 при визитата на Азербайджан в световна квалификация от Група “С”. Точен беше крилото на Лийдс Стюарт Далас, с което островитяните се утвърдиха на второто място в групата с актив от 13 точки. Евентуален успех за домакините днес щеше да ги изравни със северноирландците, но късметът беше на страната на гостите. Убедителен лидер в групата е Германия, който не е загубил нито точка, а днес приема Сан Марино и почти сигурно ще възстанови преднината си от 5 точки. Група “С”:АЗЕРБАЙДЖАН - СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ 0:10:1 Далас (90)СЪСТАВИТЕ И МИНУТА ПО МИНУТАПо-късно днес:Германия - Сан МариноНорвегия - ЧехияКласиране:1. Германия 15 т.2. Северна Ирландия 13 т.3. Чехия 8 т.4. Азербайджан 7 т.5. Норвегия 3 т.6. Сан Марино 0 т.