Отборът на Рангелов спечели Купата на Турция (видео)

В драматичен финал за Купата на Турция Коняспор спечели с дузпи срещу Истанбул ББ и за първи път в историята си вдигна ценния трофей. Българският нападател Димитър Рангелов не игра за победителите, а от състава на Истанбул ББ отсъстваше бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара.В редовното време съперниците не успяха да си отбележат гол, въпреки че положения пред двете врати не липсваха. Нулевото равенство се запази и след допълнителните 30 минути, в които двата отбора действаха подчертано предпазливо.При дузпите пропуски за Истанбул ББ направиха Александру Епуряну и Ченгиз Юндер. Молдовският национал стреля слабо в центъра на вратата и ударът му беше спасен, а Юндер нацели гредата. В същото време всички четирима изпълнители за Коняспор бяха точни.Спечелването на Купата гарантира на Коняспор място в групите на Лига Европа. Истанбул ББ пък ще участва в квалификациите на Шампионската лига, след като завърши на второ място в първенството.Купа на Турция, финал:ИСТАНБУЛ ББ - КОНЯСПОР 0:0, 1:4 след дузпиМИНУТА ПО МИНУТА!