Експерименталният състав на Италия се позабавлява със Сан Марино

Националният отбор на Италия записа очаквана победа с 8:0 над Сан Марино в контролна среща тази вечер. Двубоят се игра на стадион “Кастелани” в Емполи, а селекционерът на домакините Джампиеро Вентура бе решил да експериментира в този мач и да даде шанс на много млади играчи, които да трупат опит с националната фланелка.Италия наниза четири гола още в първите 20 минути. Джанлука Лападула откри резултата в 10-ата минута, Джанмарко Фераро удвои в 13-ата, Андреа Петаня вкара трети гол в 16-ата и отново Лападула бе точен в 20-ата минута.През втората част домакините продължиха да се забавляват и още в началото добавиха още две попадения на сметката си. Матия Калдара се разписа в 48-ата, а минута по-късно Лападула оформи своя хеттрик за 6:0. Седмият гол в срещата бе дело на Политано в 58-ата минута, а в 65-ата Бонини си отбеляза автогол за крайното 8:0.“Скуадра адзура” ще изиграе още една контрола срещу Уругвай на 7 юни, а след това на 11 юни за тимът предстои световна квалификация с Лихтенщайн.Съставът на Италия: Скуфет, Конти (Бираги 70), Ферари, Калдара, Д’Амброзио, Галярдини (Каталди 46), Базели (Пелегрини 46), Берарди (Политано 46), Лападула, Киеза (Капрари 62), Петаня (Фалчинели 46)