Валенсия ликува в Барселона (видео)

Отборите на Валенсия надви с 1:0 Еспаньол в среща от предпоследния кръг в Ла Лига, играна в Барселона пред около 20 хиляди зрители. Хосе Гая отбеляза в 75-ата минута и прибави три точки към актива на "бяло-черните". И двата тима доиграват сезона и ще завършат в средата на класирането. "Папагалчетата" играха по-силно в първите десетина минути, след което гостите от "Местайя" взеха инициативата. Най-чистите положения преди почивката бяха пред вратата на стража на "прилепите" Хауме Доменеч.През второто полувреме двата тима играха търпеливо и без излишни рискове. В 75-ата валенсианци нанесоха своя удар. Капитанът Даниел Парехо изведе Хосе Гая, който отбеляза с хубав диагонален удар от 16 метра - 0:1. Каталунците не бяха достатъчно прецизни в завършващата фаза и до края на застрашиха резултата.СЪСТАВИТЕМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕСнимка: Marca