Легендата Камбуров отново матира Левски (видео+галерия)

Капитанът на Локомотив (Пловдив) Мартин Камбуров изведе тима си до нова победа над Левски. "Смърфовете" надделяха с 2:1 над "сините" в мач от 32-ия кръг на Първа лига пред малко зрители на "Лаута". Голмайсторът на "черно-белите" пък се превърна в легенда, като вече има 186 гола в родния елит, изпреварвайки иконата на клуба - Христо Бонев (185 гола). Освен, че е голмайстор номер 4 в историята на родното първенство, той вкара рекордното си 15-то попадение във вратата на 26-кратните шампиони. Играчът с номер 11 на пловдивчани продължава да бъде истински кошмар на Левски, като този сезон вече три пъти е пращал топката в мрежата на столичани.Камбуров даде аванс на Локо в 32-ата минута, когато се възползва от отлична контраатака. Страхотен гол от фаул на Мехди Бурабия в 57-ата минута възстанови равенството, но резервата Стефан Йевтовски донесе победата с плътен удар в 64-ата минута. Интересното е, че това бе неговото дебютно попадение за клуба в първенството.Победата остави Локо (Пд) на шесто място с 45 точки, но Дунав и Черно море са само с точка аванс, докато "сините" останаха трети с 59 точки, а утре ЦСКА-София ще може да увеличи преднината си пред Левски на три точки. Треньорът на Локо Войн Войнов направи две промени от загубата с 0:3 от Лудогорец. Вместо наказания Димитър Велковски и Димитър Везалов, започнаха Пауло Серджо и Димо Бакалов. Николай Митов пък стартира със същите 11, които започнаха срещата с Черно море (1:0). Така Александър Александров отново бе капитан, а младият Ивайло Найденов си партнираше с Мехди Бурабия пред защитата.Още в първата минута Илко Пиргов направи страхотно спасяване. Вратарят първо изби силен удар на Нар, но при добавката Божидар Краев стреля от няколко метра към вратата, Пиргов обаче с котешки рефлекс спаси.В 20-ата минута отлична контраатака на "смърфовете" завърши със спасяване на Ники Кръстев. Стражът спаси удар на Каммбуров, който получи малко дълго топката от Кики. Последва още един пропуск с глава на Камбуров. Гостите имаха инициативата, но домакините действаха на контраатаки, като в 32-ата минута поведоха. Това се случи след отлична контраатака, която стартира след корнер на столичани. Играчите на Левски тръгнаха да правят заучено положение, но Сукуна се спъна, а след това Крумов с хубаво 40-метрово подаване намери Кики, който изведе Бакалов зад защитата. Последният напредна и центрира, а връхлитащият Камуров матира Кръстев, докато цялата защита на 26-кратните шампиони бе разпиляна. На трибуните пък Бонев бе сред най-щастливите, въпреки че рекордът му бе подобрен.В 38-ата минута Мехди Бурабия с бомбен шут от 25 метра разтресе горната греда, като се размина с попадение. На почивката Митов смени един младок с друг. Станислав Иванов застана на върха на атаката, а Найденов остана в съблекалнята. Краев пък бе върнат в халфовата линия.Столичани започнаха по-активно, а Йевтовски смени Пауло Сержио. В 57-ата минута Левски стигна до равенство. Иванов изигра добре топката, след което подаде на Нар, който намери Краев, а последният бе фаулиран на границата на наказателното поле. Зад топката застана Бурабия, който не остави шансове на Пиргов със страхотно изпълнение, пращайки топката във вратата ни бившия си тим. Голът е негов втори със синята фланелка. Още при следващата атака гостите можеха да стигнат до пълен обрат. Иванов стреля, но напълно неориентираният в срещата Сукуна изби топката пред Пиргов.Малко след това се стигна до корнер за Локомотив, а след него отново домакините излязоха напред в резултата. Яблонски изби центрирането в краката на Йевтовски, който бе оставен непокрит и се възползва от поредната грешка в синьо. Македонецът стреля силно и прониза Кръстев от 17 метра. Този гол шокира столичани, които не успяха да се организират в следващите минути. Тимът на Митов се опита да стигне до равенството, но така и не успя да излезе на чиста позиция, като тимът се обърка и накрая записа втора загуба от "смърфовете" през този сезон от четири мача. Първата бе на "Герена", когато отново с 2:1 Локомотив спечели, а така спря положителната серия на "сините" в първенството на стадион "Георги Аспарухов".Първата среща през юли пък завърши 2:2 на "Лаута", а единствената победа за столичани бе с 5:0 в старта на шампионския плейоф, когато Божидар Краев вкара четири попадения. Така Войнов за втори път в кариерата си победи любимия си Левски. Първият път бе през 2004 година, когато водеше Родопа (Смолян), а момчетата му отново спечелиха с 2:1.Поражението бе второ в плейофите за "сините", които последните пет мача имат едва една победа в шампионата. Във вторник на Левски предстои домакинство на Лудогорец, а второто място е все по-далеч. "Смърфовете" пък след първата си победа на "Лаута" над столичен тим през този сезон ще гостуват на "Българска армия" на ЦСКА-София, където през есента победиха с 1:0.Първа професионална лига:ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЛЕВСКИ 2:11:0 Камбуров (32)1:1 Бурабия (57)2:1 Йевтовски (64)ЛОКОМОТИВ (ПД): Илко Пиргов, Пламен Крумов, Кирил Котев, Павел Виданов, Иван Горанов, Пауло Серджо, Димо Бакалов, Веселин Марчев, Парвизджон Умарбаев, Дани Кики, Мартин КамбуровЛЕВСКИ: Николай Кръстев, Сашо Александров, Давид Яблонски, Александър Александров, Антон Огнянов, Ивайло Найденов, Мехди Бурабия, Амаду Сукуна, Франсис Нар, Бабатунде Адениджи, Божидар КраевСтадион: "Локомотив", ПловдивСъдия: Станислав ТодоровСЪСТАВИТЕКЛАСИРАНЕФОТОГАЛЕРИЯ НА МАЧАВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ЛЕВСКИ ТОЗИ СЕЗОНВСИЧКИ МАЧОВЕ НА ЛОКОМОТИВ (ПД) ТОЗИ СЕЗОН