Изключителни драми в Лига Европа! Ето ги всички полуфиналисти (видео)

Реваншите от 1/4-финалите в Лига Европа се превърнаха в невероятни драми. Два от мачовете приключиха след продължения, а в един крайният победител беше определен след изпълнение на дузпи.Само Селта си свърши работата в редовното време. Тимът от Виго направи 1:1 като гост на Генк и след победата с 3:2 в Испания си осигури място сред най-добрите четири.Манчестър Юнайтед и Андерлехт повториха резултата от първия мач - 1:1, но в продълженията гол на Маркъс Рашфорд зарадва "Олд Трафорд" и прати "червените дяволи" на полуфиналите.Въпреки загубата с 0:2 като гост на Аякс, Шалке 04 заличи пасива си за три минути, а в продълженията вкара и трети гол, но грандът от Амстердам не се предаде. С човек по-малко при 0:3 холандците върнаха две попадения и са полуфиналисти.Последен завърши двубоят в Истанбул между Бешикташ и Лион. "Черните орли" спечелиха в редовното време с 2:1 и докараха нещата до продължения. В тях и двата отбора сътвориха чудовищни пропуски, а при дузпите по-здрави се оказаха нервите на французите.Лига Европа, 1/4-финали-реванш:МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - АНДЕРЛЕХТ 2:1 след продължения (1:1 в редовното време)1:0 Х. Мхитарян (10)1:1 С. Хани (32)2:1 М. Рашфорд (107)МИНУТА ПО МИНУТА* Манчестър Юнайтед се класира за полуфиналите с общ резултат 3:2БЕШИКТАШ - ЛИОН 2:1 в редовното време и продълженията, 6:7 след дузпи1:0 А. Талиска (27)1:1 А. Лаказет (35)2:1 А. Талиска (58)МИНУТА ПО МИНУТА* Лион се класира за полуфиналите с общ резултат 3:3 и дузпиШАЛКЕ 04 - АЯКС 3:2 след продължения (2:0 в редовното време)1:0 Л. Горетцка (53)2:0 Г. Бургщалер (56)3:0 Д. Калиджури (101)3:1 Н. Виергевер (111)3:2 А. Юнес (120)МИНУТА ПО МИНУТА* Аякс се класира за полуфиналите с общ резултат 4:3ГЕНК - СЕЛТА 1:1 (0:0)0:1 П. Систо (63)1:1 Л. Тросар (67)МИНУТА ПО МИНУТА* Селта се класира за полуфиналите с общ резултат 4:3