Светкавичен обрат за Лион срещу Бешикташ (видео)

Отборът на Лион постигна обрат в рамките на само 60 секунди срещу Бешикташ в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. “Хлапетата” губеха с 0:1 до 83-ата минута, но само една по-късно стигнаха до победата с 2:1. Срещата бе забавена с 40 минути заради размирици по трибуните, които принудиха феновете на домакините да нахлуят на терена.

Двата тима изиграха вълнуващ мач с много положения пред двете врати. В самото начало на мача гостите от Турция откриха резултата. След едно заучено положение опитният Райън Бабел излезе на стрелкова позиция и откри с прецизен удар покрай Антони Лопеш. Последва натиск на Лион, който обаче даде резултат едва в края на мача. В 83-ата минута при едно центриране в наказателното поле последва разбъркване, при което Корентен Толисо прати топката в мрежата за 1:1. Само минута по-късно вратарят на “черните орли” Фабри направи груба грешка и се опита да лъже няколко футболисти на домакините и топката му бе отнета от Жереми Морел, който я прати в мрежата.

Така Лион успя да се превърне във фаворит преди реванша след седмица в Истанбул, след като до края на мача изглеждаше, че Бешикташ ще е в по-добра позиция преди втория мач.

ЛИОН - БЕШИКТАШ 2:1
0:1 Бабел (15)
1:1 Толисо (83)
2:1 Морел (84)